« Older Entries Najdeš nás i na FB! Nejnovější příspěvky

9 Lis 2020

Skončila sezóna 2020

Posted by Kamil. No Comments

Druhou listopadovou neděli měla podle původního plánu skončit letošní orienťácká sezóna. Leč ze známých důvodů tomu bylo jinak. Jarní část sezóny byla zrušena kompletně celá, nestihli jsme tedy ani uspořádat plánovaný lesní sprint v biatlonovém areálu v Letohradě. Jediné, co jsme stihli uspořádat, bylo jarní soustředění v Moravském Karlově, které se konalo těsně před covidovým uzavřením všech sportovních soutěží. Na konci května a v červnu mohly alespoň proběhnout tréninkové závody v rámci Orlické ligy (Čermná n. O., Andrlův chlum – pořádali jsme, Jahodov a Mistrovice).

Přes léto se situace poněkud stabilizovala a mohli se konat tradiční vícedenní závody, byť v notně omezeném módu. Barvy našeho klubu tak byly k vidění na závodech na Vysočině, u Plzně nebo u Opavy.

V září se pravidelné soutěže rozběhly dle lehce redukovaného plánu, ale dlouho to bohužel nevydrželo. Ve Východočeské oblasti proběhlo pouze sedm závodů z plánovaných dvanácti, z ostatních závodů jsme měli trojí zastoupení na Veteraniádě ČR na krátké trati v Křížánkách a několikrát na závodech Hanácké oblasti či na Vysočině. Nedokončila se ani Orlická liga, v září jsme se stihli proběhnout u Rychnova n. K., Kostelce n. O. a naposledy opět na Andrlově chlumu.

Přejme si, aby sezóna příští proběhla v rámci možností v normálním režimu, a my se opět mohli těšit na proběhnutí mezi oranžovobílými lampióny.

1 Bře 2020

11. ročník Valentýnského motání

Posted by Kamil. No Comments

V sobotu 22. února se v Ústí nad Orlicí konal již jedenáctý ročník nočního závodu Valentýnské motání. Po loňském jubilejním ročníku, který jsme uspořádali v okolí Andrlova chlumu, tedy pro tento závod netradičním lesním prostředí, jsme opět zavítali do klasického prostředí městské zástavby. Zázemí jsme nalezli v osvědčeném salónku restaurace Poprad. Letošní ročník přilákal pěkných 42 účastníků, jistě k tomu přispělo i příjemné, téměř jarní počasí, po mrazech a sněhu nebylo ani památky.

Start byl tradičně hromadný, na závodníky čekalo 15 kontrol, které obíhali systémem 5 – 4 – 3 – 2 – 1. Nejprve tedy museli sebrat libovolných pět kontrol, poté povinný návrat do prostoru startu/cíle, občerstvit se a vyrazit na libovolné čtyři kontroly, opět se vrátit atd. Děti obíhaly pouze libovolných šest kontrol (systém 3 – 2 – 1) a lišilo se i jejich občerstvení (sušenky a vynikající džusy). Pro vítěze byly připraveny putovní poháry včetně šampaňského, pro tři nejlepší drobné ceny a pro všechny upomínkový diplom a nějaká ta drobnost.

A jak letošní Valentýnské motání dopadlo? V kategorii DME zvítězila Jana Zapletalová a obhájila tak loňské prvenství. Za ní skončilo duo Nela Šlesingerová s Terezou Čermákovou, které vytvořily silný tandem, ale na vítězství to nestačilo. V kategorii HME, ve které, stejně jako v kategorii DME, startovali čtyři závodníci, zvítězil Vojtěch Moskva, druhý doběhl Marian Pokorný a o třetí místo se podělila sourozenecká dvojice Jan a Filip Skubiovi. V elitních dospěláckých kategoriích byla o něco vyšší konkurence. V ženské kategorii DE startovalo patnáct závodnic, pro vítězství si doběhla Anežka Pokorná, druhá byla Agáta Moskvová a třetí Zuzana Morávková. Mezi muži byla konkurence ještě o fous vyšší (19 závodníků), vyhrál několikanásobný vítěz Ján Fátor, druhý byl Jan Moravec a třetí Roman Moskva.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům i organizátorům, poblahopřát vítězům a zdůraznit jim, aby své putovní poháry pečlivě opatrovali a za rok nám je zase v pořádku vrátili. A těšíme se na příští rok, kdy se uskuteční již 12. ročník Valentýnského motání.

Reportáž z letošního ročníku si můžete přečíst i na webu novinky.cz, kde je i několik fotografií.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

26 Led 2020

Lednové závody (Běh na Andrlák, ZHL)

Posted by Kamil. No Comments

V sobotu 4. ledna se na „domácí ústecké půdě“ běžel tradiční závod v běhu do vrchu na Andrlův chlum. Letošního 47. ročníku se zúčastnilo 95 běžců v jedenácti kategoriích. Počasí tentokrát docela vyšlo, po sněhu nebylo ani památky, pouze místy byly lehce rozbahněné části. A jak si na trati o délce 2,5 km s převýšením 209 metrů vedli zástupci našeho klubu? Moc jich letos bohužel nestartovalo… V kategorii juniorek a dorostenek obsadila čtvrté místo Terka (čas 15:16), v hlavní ženské kategorii doběhla na prvním místě Anežka, sice měla za soupeřku pouze jednu závodnici, ale to nemohla ovlivnit, její čas v cíli zněl 14:54. Zastoupení jsme měli v kategorii žáků, s nástrahami trati statečně bojoval Marian, obsadil páté místo s časem 19:42. V kategorii muži B poprvé startující Kamil doběhl na čtvrtém místě (12:59). Kompletní výsledková listina je zde. A ještě reportáž včetně několika fotografií na stránkách Města Ústí nad Orlicí.

V neděli 12. ledna jsme se vydali do Pardubic, kde se konalo třetí kolo Zimní hradubické ligy (ZHL). Jednalo o klasický městský sprint, běhalo se na mapě nazvané Židov v okolí ZŠ Spořilov. Zastoupení jsme měli v několika kategoriích a vedli jsme si takto. V kategorii DE (2,6 km; 20 kontrol) podala výborný výkon Lucka, která obsadila v silné konkurenci pěkné čtvrté místo. Ve stejné kategorii skončila na 17. místě Květa, Anežka doběhla na 31. místě. V kategorii HK (1,9 km; 12 kontrol) startoval Tomáš a obsadil deváté místo. V kategorii HE s 3,8 km a 26 kontrolami startovali hned tři naši závodníci a vedli si takto: 13. Kamil, 44. Tomáš a 53. Michal. Celkové výsledky jsou zde.

Další závod ZHL (čtvrté kolo) pokračoval v neděli 26. ledna v Hradci Králové, kde se konal delší sprint s volným pořadím kontrol. Běhalo se v městské zástavbě, parcích i lesících. Moc pěkné to bylo. V kategorii DE obsadil 15. místo Květa, ostatní naši závodníci startovali v pánské elitě HE. Kamil doběhl na 9. místě, Tomáš byl 15. a Michal 34. Kompletní výsledková listina zde.

29 Říj 2019

Říjnové závody Východočeského poháru

Posted by Kamil. No Comments

Říjen je již tradičně vyhrazen převážně závodům Východočeského poháru, ty letošní se konaly v oblasti Podkrkonoší, čekaly nás tedy náročné terény s kamenitou podložkou a fyzicky i orientačně náročné tratě. 

a) 16. kolo (12. 10.; Pecka)

Centrum závodu bylo na louce pod hradem Pecka, za krásného teplého slunečného počasí se běžela krátká trať. Nejvíce se dařilo Lucce, jež zvítězila v kategorii D18C. Posbírali jsme dvě třetí místa – Sára (D14D), Terka (D16C). Dařilo se i Johance (7. místo v D12D) a Viki (9. místo v D14C). Výsledky jsou zde.

Tento závod byl součástí klubového soustředění, od pátku do neděle jsme pobývali v rekreačním areálu u Pecky, závod jsme tedy měli doslova na dosah ruky. V pátek jsme soustředění zahájili krátkým nočním tréninkem, v sobotu dopoledne jsme závodili na výše zmíněném závodě, odpoledne nás čekaly okruhy a v neděli dopoledne závěrečné štafety.

b) 17. kolo (19. 10.; Radvanice)

Za krásného babího léta nás čekala náročná zkrácená klasika – kopcovitý podhorský terén s těžkou podložkou, občasný výskyt kamenů a místy těžko průchodný porost, občas doprovázený prořezy po předchozí těžbě dřeva. Nejvíce se dařilo Johance, která zvítězila v kategorii D12D, Lucka byla druhá v D18C, čtvrtá pak Sára (D14D) a Kamil (H35C), Zdena obsadila osmé místo v D55C. Výsledková listina je zde.

c) 18. kolo (26. 10.; Vyhnánov – Nesytá)

Předposlední závod letošního Východočeského poháru se uskutečnil v okolí autokempu Nesytá ve Vyhnánově. Přes devět set závodníků čekala poctivá klasická trať se zvlněným terénem, hustou sítí cest a vegetačními detaily, na řadě míst byly kameny a skalky. Na medailové příčky dosáhli Lucka (2. místo v D18C), Sára (3. místo v D14D) a Kamil (3. místo v H35C). Nezklamala ani po delší době startující Iva (4. místo v D21D), devátá místa braly Viki (D14C), Terka (D16C) a Květa (D45C). Výsledky jsou tady.

29 Zář 2019

Zářijové závody

Posted by Kamil. No Comments

Přes léto jsme rozhodně nezaháleli, absolvovali jsme několik vícedenních závodů (Cena střední Moravy, H. S. H. Vysočina cup, Grand prix Silesia, Cena východních Čech či jiné), ale přece jen u nich o tolik nešlo a ty „ostré“ závody přišly až začátkem září. Pojďme hezky postupně.

a) Žebříček B + 12. a 13. kolo Východočeského poháru (7.–8. 9.; Choceň)

Hned na první podzimní dvojzávod jsme nemuseli zajíždět nikam daleko, choceňští pořadateli připravili sobotní klasickou i nedělní krátkou trať v těsné blízkosti Chocně. Běhalo se v prostoru Dívčích dolů a Verandy a tratě dokonale prověřily fyzickou připravenost i orientační zdatnost všech závodníků. V sobotu se dařilo Terce, která doběhla na čtvrtém místě v D16B, Lucka byla osmá v D18B a Hanka šestá v D21D. V juniorech (H20B) si dobře počínal Michal, obsadil druhé místo, v H35B skončil Kamil sedmý. Výsledky klasické trati zde.

V neděli bylo centrum na stejném místě, na programu byla krátká trať a v ní se dařilo Lucce, která zvítězila v D18B. Markéta obsadila v D20B šesté místo a Michal byl stejně jako v sobotu druhý v H20B. Výsledky zde.


b) Žebříček A + Český pohár štafet (14.–15. 9.; Český Dub; Kořenov)

Zde jsme měli jediné zastoupení – Terku. V sobotních dopoledních štafetách v Kořenově i nedělních u Českého Dubu běžela v sestavě dorostenecké štafety LPU. Ani jedna ze štafet se však neobjevila v konečných výsledcích, respektive objevila, ale s dodatkem DISK. V sobotu odpoledne byl v Českém Dubu připraven sprint v rámci Žebříčku A, zde již Terka startovala v barvách KUO a ani zde se jí moc nedařilo. V kategorii D16A obsadila 46. místo se ztrátou více než pěti minut na vítězku.

c) MČR a veteraniáda na klasické trati (21.–22. 9.; Janov nad Nisou)

Takto ji viděla Lucka. V sobotu 21. září jsme se vydali směr Janov nad Nisou, na poslední vrchol sezóny a to MČR na klasické trati. Za KUO jsme startovali jen čtyři, já (Lucka), Kamil, Honza a Terka. Po tříhodinové cestě jsme se konečně dostali na shromaždiště závodu, kde jsme později mohli sledovat doběhy těch nejlepších závodníků. Sluníčko svítilo, a tak jsme se do lesa všichni těšili. Bohužel se nikdo z nás nevyvaroval chyb a do finále A jsme se nedostali. Špatnou náladu ze závodu jsme ale zlepšili večerní pizzou. V neděli jsme si mohli přispat, jelikož jsme spali skoro na shromaždišti a při snídani sledovali závodníky mířící do lesa. Dnes na nás čekala delší trať i větší převýšení. Ze začátku se toho bojím, ale jelikož jsem celý závod běžela minimálně s jednou ze čtyř holek, se kterými jsme se seběhly, závod mi hezky ubíhal. Nebýt jedné chyby, byla bych se svým výsledkem spokojená. Nakonec jsme se všichni vrátili z lesa sice bez medaile, ale nadšeni z pěkného závodu. Tímto pro nás skončila hlavní část sezóny a teď už nás čekají jen menší oblasťáky. Výsledky MČR naleznete zde.

d) 15. kolo Východočeského poháru (28. 9.; Červená Voda – Šanov)

Klasická trať v podhorském členitém lese společná pro Východočeskou a Hanáckou oblast = téměř tisíc závodníků. To vše za příjemného podzimního počasí. Účast z našeho klubu byla poměrně solidní – 16 závodníků. Nejvíce se dařilo Lucce, jež obsadila první místo v D18C, druhá byla Terka v D16C, třetí pak Johanka v D12D a Sára v D14D. Kompletní výsledky jsou zde.