18 Říj 2016

O´Víkend = dva závody VčP + minisoustředění

Posted by Kamil

Víkend 15.- 16. října byl ve znamení hned dvou závodů Východočeského poháru, které ještě doplnilo takové malé klubové soustředění. Ale pojďme pěkně postupně…

Tentokrát jsme si mohli v sobotu trochu pospat, 14. kolo VčP se konalo v obci Kozodry (kousek od Kostelce n. O.), tedy poměrně blízko. Vamberečtí pořadatelé připravili zkrácenou klasiku na mapě Brodec, terén to byl rovinatý se spoustou záludných hustníků a podrostu různé průběžnosti. Vypíchněme především ty, kterým se závod povedl. V D12C se určitě počítá solidní deváté místo Terky, její sestra Lucka byla v D16C sedmá. Sedmá byla i Zdena v D45C. U kluků se zadařilo Dádovi, byl třetí v H14D a po delší době vystoupal na stupně vítězů. Dobrou podzimní formu potvrdil Jonáš, v H16C byl těsně čtvrtý, v H18C pak Lukáš šestý. Ještě jedno zastoupení jsme ale měli na stupních vítězů! Patřilo Johance, která za doprovodu tatínka absolvovala trať HDR a byla druhá! I když o to až tak nejde, hlavně že se jim oběma v lese líbilo. A závodili i další, řekněme přátelé KUO, Kryštof a Šimon Suchomelovi v HDR, jejich tatínek Tomáš v Péčkách a Patrik Holubář tamtéž. Ten dokonce zvítězil! Kompletní výsledková listina zde.

Po skončení závodu jsme se přesunuli do Doudleb nad Orlicí, kde jsme si odpoledne zpestřili poněkud delším městským sprintem (před ním si ještě většina zajela na prohlídku kosteleckého zámeckého parku). V kategorii Elita zvítězil Matyáš (2. Jonáš, 3. Lukáš, 4. Milan, 5. Tomáš), v té dětské pak Honza K. (2. Honza R., 3. Ondra, 4. Dáda, 5. Terka). Kruciální volbou jistě bylo, zda přebrodit Divokou Orlici, či volit postup přes most. Našli se tací, kteří brodili i tací, kteří obíhali… Poté jsme odjeli do Vamberka, kde jsme spali v místní tělocvičně. Následovala společná večeře, rozbor dopoledního i odpoledního závodu, nějaké to házení míčem na koš, houpání na kruzích a šli jsme spát.

Ráno jsme společně posnídali, pobalili se a vyrazili do Dvořiska u Chocně, kde se konala krátká trať. Choceňští pořadatelé si již tradičně drží vysokou pořadatelskou laťku a opět nezklamali. Připravili moc hezký závod, ve kterém se z našich závodníků nejvíce zadařilo Ondrovi (3. v H14D), Dádovi (4. v H14D), Jonášovi (opět 4. v H16C), Lukášovi (3. v H18C), Kamilovi (6. v H35C), Markétě (6. v D16C) a Lucce (7. v D16C). Výsledky jsou tady.

A pak už jsme jeli domů… Hezké to bylo, zase si to na jaře zopakujeme!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: