29 Zář 2019

Zářijové závody

Posted by Kamil

Přes léto jsme rozhodně nezaháleli, absolvovali jsme několik vícedenních závodů (Cena střední Moravy, H. S. H. Vysočina cup, Grand prix Silesia, Cena východních Čech či jiné), ale přece jen u nich o tolik nešlo a ty „ostré“ závody přišly až začátkem září. Pojďme hezky postupně.

a) Žebříček B + 12. a 13. kolo Východočeského poháru (7.–8. 9.; Choceň)

Hned na první podzimní dvojzávod jsme nemuseli zajíždět nikam daleko, choceňští pořadateli připravili sobotní klasickou i nedělní krátkou trať v těsné blízkosti Chocně. Běhalo se v prostoru Dívčích dolů a Verandy a tratě dokonale prověřily fyzickou připravenost i orientační zdatnost všech závodníků. V sobotu se dařilo Terce, která doběhla na čtvrtém místě v D16B, Lucka byla osmá v D18B a Hanka šestá v D21D. V juniorech (H20B) si dobře počínal Michal, obsadil druhé místo, v H35B skončil Kamil sedmý. Výsledky klasické trati zde.

V neděli bylo centrum na stejném místě, na programu byla krátká trať a v ní se dařilo Lucce, která zvítězila v D18B. Markéta obsadila v D20B šesté místo a Michal byl stejně jako v sobotu druhý v H20B. Výsledky zde.

b) Žebříček A + Český pohár štafet (14.–15. 9.; Český Dub; Kořenov)

Zde jsme měli jediné zastoupení – Terku. V sobotních dopoledních štafetách v Kořenově i nedělních u Českého Dubu běžela v sestavě dorostenecké štafety LPU. Ani jedna ze štafet se však neobjevila v konečných výsledcích, respektive objevila, ale s dodatkem DISK. V sobotu odpoledne byl v Českém Dubu připraven sprint v rámci Žebříčku A, zde již Terka startovala v barvách KUO a ani zde se jí moc nedařilo. V kategorii D16A obsadila 46. místo se ztrátou více než pěti minut na vítězku.

c) MČR a veteraniáda na klasické trati (21.–22. 9.; Janov nad Nisou)

Takto ji viděla Lucka. V sobotu 21. září jsme se vydali směr Janov nad Nisou, na poslední vrchol sezóny a to MČR na klasické trati. Za KUO jsme startovali jen čtyři, já (Lucka), Kamil, Honza a Terka. Po tříhodinové cestě jsme se konečně dostali na shromaždiště závodu, kde jsme později mohli sledovat doběhy těch nejlepších závodníků. Sluníčko svítilo, a tak jsme se do lesa všichni těšili. Bohužel se nikdo z nás nevyvaroval chyb a do finále A jsme se nedostali. Špatnou náladu ze závodu jsme ale zlepšili večerní pizzou. V neděli jsme si mohli přispat, jelikož jsme spali skoro na shromaždišti a při snídani sledovali závodníky mířící do lesa. Dnes na nás čekala delší trať i větší převýšení. Ze začátku se toho bojím, ale jelikož jsem celý závod běžela minimálně s jednou ze čtyř holek, se kterými jsme se seběhly, závod mi hezky ubíhal. Nebýt jedné chyby, byla bych se svým výsledkem spokojená. Nakonec jsme se všichni vrátili z lesa sice bez medaile, ale nadšeni z pěkného závodu. Tímto pro nás skončila hlavní část sezóny a teď už nás čekají jen menší oblasťáky. Výsledky MČR naleznete zde.

d) 15. kolo Východočeského poháru (28. 9.; Červená Voda – Šanov)

Klasická trať v podhorském členitém lese společná pro Východočeskou a Hanáckou oblast = téměř tisíc závodníků. To vše za příjemného podzimního počasí. Účast z našeho klubu byla poměrně solidní – 16 závodníků. Nejvíce se dařilo Lucce, jež obsadila první místo v D18C, druhá byla Terka v D16C, třetí pak Johanka v D12D a Sára v D14D. Kompletní výsledky jsou zde.