7 Říj 2015

Závod v Pastvinách a klubové soustředění

Posted by Kamil

V sobotu 3. října pokračoval Východočeský pohár svým 11. kolem, konal se v blízkých Pastvinách, pořádali jej žamberečtí orienťáci a závodníky zavedl do členitých pasáží údolí Orličky, někteří se dostali do vyšších partií kolem vrchu Adam. Závod proběhl za pěkného podzimního počasí, které přímo vybízelo k proběhnutí s mapou, čipem, popisníkem a buzolou. Zúčastnilo se nás z klubu poměrně dost, lehce přes dvacet, a předvedli jsme poměrně rozdílné výkony a výsledky. Zmiňme tedy zejména ty, kterým se závod povedl.

V žákovských kategoriích jsme vybojovali dvě třetí místa. Zasloužila se o to Lucka (D14D), pro kterou to byl poslední závod v „déčkové“ kategorii, příště zkusí štěstí v „céčkách“, s Ondrou (H12D), který zaběhl po delší době povedený závod a hned z toho byla medaile. Výborně běžel i Honza (H12C), kterému pouze o pár sekund unikla třetí příčka. Čtvrtá byla i Viki v D10C. Na podzim překvapivě dobře běhá i Johan (tento úkaz si vůbec nedokážu vysvětlit), v H16C bral taktéž třetí místo. Odkaz na výsledky je zde.

Po závodě jsme ale ke svým domovům nezamířili. Přesunuli jsme se o něco výš, na Kašparovu chatu na Adamu, kde jsme měli naplánované klubové minisoustředění. Absolvovali jsme dva tréninky na stejné mapě, na které jsme běželi dopolední závod (poděkování patří ZAM za poskytnutí map). Nejprve v sobotu odpoledne okruhy (v jednotlivých okruzích byli nejrychlejší Viki, Markéta, Lucka a Matyáš), poté v neděli dopoledne americké štafety, kde se nejvíce dařilo dvojici Jonáš – Viki. A když k tomu přičteme příjemné zázemí na chatě, dobré jídlo a závěrečnou procházku v okolí Zemské brány, můžeme kostatovat, že to byl vcelku povedený o-víkend 🙂