7 Úno 2016

Valentýnské motání 2016

Posted by Kamil

V sobotu 6. února ve večerních hodinách se to v okolí sportovního areálu v Ústí nad Orlicí hemžilo svitem čelovek. Důvod byl jednoduchý – uskutečnil se tu již 7. ročník prestižního nočního závodu Valentýnské motání. Letos opět přilákal rekordní počet (51) závodnic a závodníků. Zázemí jsme nalezli v salónku Sporthotelu Tichá Orlice, běhalo se na mapě U Tiché Orlice, start byl hromadný, na závodníky čekalo 15 kontrol, které obíhali systémem 5 – 4 – 3 – 2 – 1. Nejprve tedy museli sebrat libovolných pět kontrol, poté povinný návrat do prostoru startu/cíle, občerstvit se a vyrazit na libovolné čtyři kontoly, opět se vrátit atd. Děti obíhaly pouze libovolných deset kontrol (systém 4 – 3 – 2 – 1) a lišilo se i jejich občerstvení (sušenka a jablečný džus). Přálo nám i počasí, teplota lehce nad nulou, zkrátka ideální podmínky pro kvalitní výkony. Také o motivaci měli závodníci jaksepatří postaráno. Pro vítěze byly připraveny putovní poháry včetně šampaňského, pro tři nejlepší drobné ceny a pro všechny upomínkový diplom a nějaká ta drobnost.

A jak letošní Motání dopadlo? V mladších dívkách suverénně zvítězila Agáta Moskvová, za ní doběhla místní Karolína Šimunová (zatím OB neběhá), třetí byla taktéž místní a neregistrovaná Ellen Pulkrábková. Mezi stejně starými (mladými) chlapci vyhrál Vojtěch Moskva (bratr Agáty) a do Žamberka tak putují hned dva poháry! Druhý byl místní Petr Brožek a třetí Michal Novák ze Žamberka.

V elitních dospěláckých kategoriích byla o poznání vyšší konkurence, na startu se objevila celá řada známých jmen. Je zkrátka vidět, že Valentýnské motání má mezi závodníky stále větší prestiž 🙂 V ženské kategorii DE startovalo 19 závodnic, pro vítězství si doběhla Anna Kopecká z LPU, z prvního místa měla velkou radost a pohár se prý bude krásně vyjímat na skříni u babičky. Druhá byla Jana Smutná (VAM), o třetí se místo se podělily domácí naděje Markéta Nováková a Lucie Brožková. Mezi muži byla konkurence ještě o fous vyšší (23 závodníků), bylo to dosti vyrovnané, nakonec zvítězil a obhájil tak loňské prvenství Jan Fátor (DOB), o pouhých 14 sekund za ním doběhl Roman Moskva (ZLH), třetí skončil překvapivě neregistrovaný běžec Jan Brožek, který evidentně využil znalosti domácího terénu.

Důkazem rostoucí prestiže a významu Valentýnského motání je obsáhlá reportáž na webu Novinky.cz.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům i organizátorům, poblahopřát vítězům a zdůraznit jim, aby své putovní poháry pečlivě opatrovali a za rok nám je zase v pořádku vrátili. A těšíme se na příští rok, kdy se uskuteční již 8. ročník tohoto netradičního sportovního zápolení.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde (pdf) a zde (xls).

_IGP9603

Subscribe to Comments

2 Responses to “Valentýnské motání 2016”

  1. Budou k náhledu i fotky?:) dekuji

     

    000

  2. Již brzy…

     

    Kamil

Podělte se o svůj názor:

Komentář: