14 Úno 2017

Valentýnské motání 2017

Posted by Kamil

V sobotu 11. února ve večerních hodinách se to v ústecké místní části Kerhartice hemžilo svitem čelovek. Důvod byl jednoduchý – uskutečnil se tu již 8. ročník prestižního nočního závodu Valentýnské motání. Letos bohužel přilákal o něco menší počet závodnic a závodníků než v předchozích ročnících (30), zázemí jsme nalezli v místní sokolovně, běhalo se na lehce zrevidované mapě Kerhartice. Start byl hromadný, na závodníky čekalo 15 kontrol, které obíhali systémem 5 – 4 – 3 – 2 – 1. Nejprve tedy museli sebrat libovolných pět kontrol, poté povinný návrat do prostoru startu/cíle, občerstvit se a vyrazit na libovolné čtyři kontroly, opět se vrátit atd. Děti obíhaly pouze libovolných šest kontrol (systém 3 – 2 – 1) a lišilo se i jejich občerstvení (sušenka a jablečný či pomerančový džus). Přálo nám i počasí, teplota kolem nuly, bezvětří, zkrátka ideální podmínky pro kvalitní výkony. Také o motivaci měli závodníci jaksepatří postaráno. Pro vítěze byly připraveny putovní poháry včetně šampaňského, pro tři nejlepší drobné ceny a pro všechny upomínkový diplom a nějaká ta drobnost. A letos to bylo hodně rychlé.

A jak letošní Motání dopadlo? V mladších dívkách zvítězila Tereza Filipová (SRK/LPU), za ní doběhla místní mladá naděje Tereza Brožková, třetí byla taktéž místní Viktorie Holubářová. Mezi stejně starými (mladými) chlapci vyhrál Vojtěch Moskva (ZAM/ZLH) a obhájil tak loňské prvenství. Druhý byl dobrušský David Černík a třetí domácí Ondřej Pávek.

V elitních dospěláckých kategoriích byla o poznání vyšší konkurence, na startu se objevila celá řada známých o-jmen. V ženské kategorii DE startovalo devět závodnic, pro vítězství si doběhla Anna Kopecká (Kunvald/LPU), a i ona tak obhájila loňské vítězství. Druhá byla domácí Lucie Brožková (loni byla třetí), třetí místo brala rychnovská Ivana Filipová. Mezi muži byla konkurence ještě o fous vyšší (13 závodníků), bylo to dosti vyrovnané, nakonec zvítězil Šimon Smutný (VAM), o pouhých 15 sekund za ním doběhl Roman Moskva (ZLH), o dalších šest byl třetí rychnovský David Pokorný.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům i organizátorům, poblahopřát vítězům a zdůraznit jim, aby své putovní poháry pečlivě opatrovali a za rok nám je zase v pořádku vrátili. A těšíme se na příští rok, kdy se uskuteční již 9. ročník tohoto netradičního sportovního zápolení.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

O letošním ročníku Valentýnského motání vyšel i článek na serveru Novinky.cz.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: