10 Říj 2018

Podzimní soustředění, VčP na Šedivci

Posted by Kamil

Na prodloužený víkend 28.–30. září jsme naplánovali klubové soustředění, doplněné o sobotní závod Východočeského poháru na Šedivci. Ubytováni jsme byli v Mistrovicích v penzionu U Novotnů, kde jsme se také stravovali. A nutno dodat, že jídlo bylo vynikající!

Soustředění započalo v pátek dopoledne, kdy jsme absolvovali okruhy na naší mapě u Žampachu. Bylo připraveno několik okruhů, které se lišily délkou i náročností, každý jich absolvoval hned několik. Poté přesun na oběd do Mistrovic. Odpoledne jsme se vydali do Červené Vody, kde jsme podnikli pěší túru na Křížovou horu. Pěkné to bylo. Večer potom rozbor postupů dopoledních okruhů a šup spát.

V sobotu byl na programu další závod Východočeského poháru (13. kolo). Centrum bylo na Šedivci, běhalo se na mapě Jablonský les a na zhruba 650 závodníků čekala zkrácená klasika v poměrně členitém terénu s hlubšími údolími, fyzicky to tedy bylo celkem náročné. Nejvíce se dařilo Jonášovi, který zvítězil v H18C, druhá byla Lucka v D18C, třetí pak Iva v téže kategorii. Sára (D14D), Tomáš (H12D) skončili čtvrtí, vítězství v Péčkách bral Radim. Výsledky jsou zde. Na odpoledne byl připraven městský sprint po Letohradě, na večer pak noční scorelauf po Mistrovicích.

Soustředění jsme zakončili v neděli dopoledne, kdy v lese proběhly netradiční štafety dvojic. První z dvojice musel posbírat libovolných šest kontrol, druhý poté pět, první čtyři….a tak až po poslední kontrolu. Z vítězství se radovalo duo Iva a Radim.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: