30 Led 2014

Valentýnské motání 2014

Posted by Kamil

V sobotu 25. ledna ve večerních hodinách se to v okolí sportovního areálu v Ústí nad Orlicí hemžilo svitem čelovek. Důvod byl prostý – uskutečnil se tu již 5. ročník prestižního nočního závodu Valentýnské motání. Pokud přemýšlíte, proč svatého Valentýna oslavujeme se zhruba třítýdenním předstihem, tak je to z toho důvodu, že Lešťa – tradiční to účastník, odjíždí na půlroční výlet na Balkán a byl by velice smutný, kdyby se našeho závodu nemohl zúčastnit. A my ostatně také!

Princip byl stejný jako v předchozích ročnících, úkolem závodníků bylo posbírat v libovolném pořadí všech 15 kontrol. Podmínkou však bylo se po každé oražené trojici kontrol vrátit do prostoru startu/cíle, zde se občerstvit dle aktuální bohaté nabídky (alko, nealko, sušenky) a vyrazit dál. Běželo se na zbrusu nové výukové mapě U Tiché Orlice za velice chladného počasí, kdy teploměr ukazoval lehce nad -10°C. Zázemí jsme tentokrát nalezli v salónku Sporthotelu, za což děkujeme ochotnému personálu. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, na start se postavilo rekordních 34 nadšenců. A o motivaci měli jaksepatří postaráno, vítězové si odnášeli notně vylepšené putovní poháry (volná inspirace hokejovým Stanleyovým pohárem), šampaňské, vkusné věcné ceny a každý obdržel diplom na křídovém papíře.

A jak letošní Motání dopadlo? V kategorii DME (mladší elita – dívky) suverénně zvítězila Anička Kopecká, která by se neztratila ani mezi elitními závodníky. Za ní skončily běžkyně ze Žamberka – Iva Kubíčková a Veronika Barnetová. Mezi stejně starými chlapci (HME) se do cíle domotal nejrychleji David Černík, který za sebou nechal Ondru Pávka i Martina Paukerta. V dámské elitě (DE) potřetí za sebou zvítězila Anička Záveská, druhá skončila Eliška Kopecká a třetí naše Zdeňka Mutinská. Největší bitva o prvenství se strhla v pánské elitě (HE). Prvního a druhého od sebe v cíli dělila pouhá sekunda a ukázalo se, že nerozhoduje pouze běh či orientace na mapě, ale i rychlost požití příslušného nápoje. V tom se ukázal kovanější Tomáš Leštínský, který porazil Šimona Smutného, třetí skončil dvojnásobný vítěz Jan Fátor, až čtvrtý pak loňský přeborník Roman Moskva. Dojmy a pocity vítězného závodníka včetně ukázky mapy i jednotlivých postupů jsou k nahlédnutí zde. Ale bylo to velice těsné! Kompletní výsledky ke stažení zde (.pdf) nebo zde (.xls).

Na závěr bych chtěl jménem organizátorů poblahopřát vítězům, připomenout jim, aby své putovní poháry pečlivě opatrovali a za rok nám je zase v pořádku vrátili. Všem závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na příští rok, kdy proběhne šestý ročník tohoto netradičního sportovního zápolení.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: