21 Úno 2019

10. ročník Valentýnského motání

Posted by Kamil

V sobotu 16. února se v Ústí nad Orlicí konal jubilejní, desátý ročník nočního závodu Valentýnské motání. Tentokrát jsme opustili zástavbu centra města či jeho okrajových částí a vrátili se do lesa na Andrlův chlum, kde se mimochodem uskutečnily první dva závody tohoto klání. Ale to se jednalo o denní variantu. Zázemí jsme nalezli v salónku chaty Hvězda na Andrlově chlumu.

Start byl tradičně hromadný, na závodníky čekalo 15 kontrol, které obíhali systémem 5 – 4 – 3 – 2 – 1. Nejprve tedy museli sebrat libovolných pět kontrol, poté povinný návrat do prostoru startu/cíle, občerstvit se a vyrazit na libovolné čtyři kontroly, opět se vrátit atd. Děti obíhaly pouze libovolných šest kontrol (systém 3 – 2 – 1) a lišilo se i jejich občerstvení (sušenky a vynikající džusy). Pro vítěze byly připraveny putovní poháry včetně šampaňského, pro tři nejlepší drobné ceny a pro všechny upomínkový diplom a nějaká ta drobnost.

A jak letošní Valentýnské motání dopadlo? V kategorii DME zvítězila Jana Zapletalová, těsně za ní její maminka Pavla. V kategorii HME vyhrál jediný závodník, další z rodiny Zapletalových, Tomáš. V elitních dospěláckých kategoriích byla o něco vyšší konkurence. V ženské kategorii DE startovalo osm závodnic, pro vítězství si doběhla a loňské vítězství tak obhájila Lucie Brožková, druhá byla Anežka Pokorná a třetí Tereza Brožková. Mezi muži byla konkurence ještě o fous vyšší (9 závodníků), zvítězil Libor Filip, druhý byl několikanásobný vítěz Jan Fátor, třetí pak Lukáš Procházka.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům i organizátorům, poblahopřát vítězům a zdůraznit jim, aby své putovní poháry pečlivě opatrovali a za rok nám je zase v pořádku vrátili. A těšíme se na příští rok, kdy se uskuteční již 11. ročník Valentýnského motání.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde.


Podělte se o svůj názor:

Komentář: