9 Čvn 2016

Uspořádali jsme Dny orientace v přírodě!

Posted by Kamil

Ve středu 8. června jsme v rámci celoměstské akce „Ústí nad Orlicí – Město v pohybu 2016″ uspořádali orientační běh městem, opět s přídomkem Dne orientace v přírodě. Centrem byla tentokrát ZŠ Komenského, běhalo se v centru města, běžci zavítali i na Kociánku či do parku u Červeného kříže. Orientační běh si vyzkoušelo necelých devět desítek zájemců, kteří startovali ve třech kategoriích (HDR – rodiče s dětmi, začátečníci, elita). Zúčastnili se jak místní, tak zástupci okolních (Žamberk, Rychnov n. K., Choceň, Česká Třebová) i poněkud vzdálenějších oddílů (Dobruška, Pardubice, Žďár n. S.). Panovalo teplé, skoro až letní počasí, závodníky tedy nečekalo nic jednoduchého.

V elitní kategorii startovalo 51 závodníků a závodnic, ve výsledkové listině lze objevit řadu zajímavých jmen, konkurence byla více než kvalitní. Tradiční lahve vína a další drobnosti si z Ústí odváželi vítězní Jonáš Koditek (bílé víno) a Simona Chládková (červené víno). U nezletilého Jonáše je třeba dodat, že si vítěznou cenu odnášel po maminčině souhlasu. Výsledky jsou k nahlédnutí zde a ke stažení zde.

Děkujeme všem za hojnou účast, městu Ústí nad Orlicí za ceny pro nejlepší závodníky a vedení školy ZŠ Komenského za poskytnutí nezbytného zázemí.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: