17 Úno 2013

Valentýnské motání

Posted by Kamil

Tento název, který odkazuje na svatého Valentýna, tedy patrona všech zamilovaných, patří již k tradiční sportovně-společenské akci, která se koná v Ústí nad Orlicí. Netuším, kolik ze zúčastněných se momentálně nacházelo ve stavu zamilovaných, ale na třetí ročník tohoto závodu jich dorazila rovná dvacítka. A že se někteří z nich opravdu motali!

O co tedy v tomto závodě šlo? Pointa spočívala v tom, že na mapě Štěpnice bylo třeba posbírat všech dvanáct kontrol s podmínkou, že po každé třetí měl závodník povinnost vrátit se zpět na start/cíl, kde následovalo občerstvení v podobě alkoholu (výběr byl dosti bohatý) u závodníků nad osmnáct let, či džusu (i zde byl výběr) a sušenky u mladších závodníků. Nutno poznamenat, že start byl naplánován na osmnáctou hodinu, jednalo se tedy o noční městský závod.

Soutěžilo se ve třech kategoriích (H, DE, HE) a o motivaci měli závodníci náležitě postaráno. Vítězové si odnášeli krásné putovní poháry, tři nejlepší drobné ceny a úplně všichni obdrželi diplom.

V kategorii H se utkali pouze dva závodníci, oba členové místního KOB Ústí nad Orlicí. Rychlejší byl nakonec Johan Skalický, který o čtyři minuty porazil Jonáše Koditka. V dámské elitě obhájila loňské prvenství Anna Záveská, jež zvítězila s komfortním náskokem deseti minut před dvojicí závodnic ze Žamberka Lucií Šponarovou a Marcelou Válkovou. V pánské elitě byla konkurence opravdu solidní. Z vítězství se nakonec radoval Roman Moskva, druhý skončil Tomáš Leštínský a třetí poněkud překvapivě domácí Bárt Holubář. Rozdíly byly opravdu velice těsné.

Děkujeme všem závodníků za účast a těšíme se na příští rok, kdy proběhne čtvrtý ročník tohoto netradičního sportovního zápolení

Výsledky si můžete stáhnout zde (formát .pdf) nebo zde (formát .xls)

Subscribe to Comments

2 Responses to “Valentýnské motání”

  1. Byl by pls i nějaký odkaz na fotky pro nás, co opovrhujeme Xichtářem? 😉 Díky!

     

    Lešťa

  2. Hotovo 🙂

     

    Matyáš Skalický

Podělte se o svůj názor:

Komentář: