Otevření Areálu pevných kontrol

Areál pevných kontrol otevřen!

 

Ve středu 10. dubna odpoledne byl zahajovacím závodem otevřen Areál pevných kontrol na Andrlově chlumu, tedy 20 nastálo nainstalovaných o-kontrol s razícím zařízením. Podstatou bylo volné pořadí kontrol, jejich počet se lišil podle jednotlivých kategorií. Na start závodu se postavilo necelých sedmdesát zájemců, objevili se mezi nimi jak zkušení, registrovaní závodníci z okolních oddílů (Rychnov n. K., Vamberk, Dobruška, Žamberk, Česká Třebová, Choceň), tak i zájemci z řad laické veřejnosti. Počasí bylo vyloženě aprílové, občas vysvitlo sluníčko, trochu zapršelo a v závěru padaly i kroupy. Ale to, myslím, nikomu nevadilo. Stejně jako kluzký bahnitý terén se zbytky starého sněhu. Alespoň se tak všichni mohli přesvědčit, že orientační běh se dá provozovat za jakéhokoliv počasí i podmínek.

Start i cíl byly na parkovišti u chaty Hvězdy, v jejímž salónku po závodě proběhlo vyhlášení nejlepších závodníků ve všech deseti kategoriích. Elitní kategorie opanovali zkušení závodníci, v dámské elitě Simona Chládková (LPU), jež zvítězila o necelých šest minut před Markétou Vandasovou (VAM), dobrušská Anna Záveská skončila třetí. Mezi muži byl nejlepší Jan Fátor (DOB), jenž trať zvládl těsně pod jednu hodinu, druhý byl Tomáš Leštínský (DOB) a třetí Jan Sháněl z Chocně.

Výsledky si můžete stáhnout zde (.pdf) nebo zde (.xls)

Na závěr bych jménem celého KOB Ústí nad Orlicí chtěl poděkovat těm, bez kterých by celý Areál pevných kontrol nemohl vzniknout. Na prvním místě Pavlu Procházkovi, členovi klubu, neskutečně šikovnému člověku, který vymyslel a následně kompletně vyrobil všech dvacet kontrol včetně dřevěných rámů informačních tabulí. Dále Tomáši Leštínskému, jenž celý prostor ochotně a kvalitně zmapoval, choceňskému oddílu za vstřícnost ohledně převedení mapových práv na okolí Andrlova chlumu, Českému svazu orientačních sportů (ČSOS) za finanční příspěvek, městu Ústí nad Orlicí, vlastníku velké části lesů, za souhlas k umístění většiny pevných kontrol, několika majitelům z Řetové, kteří taktéž ochotně souhlasili s umístěním kontrol na jejich lesních parcelách či místním mysliveckým sdružením.

Pevně věříme, že celý Areál pevných kontrol bude sloužit zájemcům z řad široké veřejnosti, školským zařízením i samotným orientačním běžcům.

Další fotky na stránkách Ústí nad Orlicí: http://www.ustinadorlici.cz/udalosti/?o=novinka-1570

Podělte se o svůj názor:

Komentář: