28 Zář 2017

Podzimní soustředění v Pastvinách

Posted by Kamil

Víkend 23. – 24. září jsme nestrávili na MČR na klasické trati v Raspenavě, nýbrž na klubovém soustředění v blízkých Pastvinách. Sice nám moc nepřálo počasí, ale i tak jsme stihli absolvovat všechny naplánované tréninkové jednotky. Ubytováni jsme byli v kempu na Šlechtově palouku ve vyhřívaných chatkách, stravovali jsme se přímo v místě. Mapová data i prostory nám poskytli orienťáci ze Žamberka, za což jim patří poděkování.

Soustředění započalo v pátek v odpoledních hodinách v Letohradě v místní cukrárně. Důvod byl jednoduchý, kolem čtvrté hodiny začalo silně pršet a tak jsme start sprintu odložili a azyl nalezli u kávy a zákusků. Běželo se na naší starší mapě Geiersberg, běžci se podívali do městského parku (hodně tam chybovali) i blízkého lesíka, přebíhali louky a sady a závěrečná pasáž je zavedla do areálu průmyslové školy i ulic města. Hned poté jsme se přesunuli do Pastvin, kde jsme se ubytovali v chatkách, povečeřeli dietní guláš s knedlíkem a cibulí, rozebrali odpolední trénink a šli spát.

V sobotu dopoledne byl kousek od Pastvin (mapa Orlička III) připraven trénink s lehce poupravenou mapou. Někdo měl pouze vrstevnicový podklad, jiným chyběly cesty či určité barvy a symboly. Odpoledne jsme pak absolvovali tříhodinový rogaining ve Studenském lese, běželo se na turistické mapě, ve dvojicích (Kamil – Jonáš, Tomáš – Viktor, Lucka – Iva, Terka – Viki, Pavel – Eliška a Ondra – Honza) a celou dobu pršelo. Ale zvládli jsme to, všichni zaslouží velkou gratulaci 🙂

V neděli dopoledne byly připraveny okruhy různé délky i náročnosti opět na mapě Orlička III. Po obědě jsme se už jen pobalili a vyrazili ke svým domovům. Byl to příjemný víkend a snad jej zúročíme v některém z následujících závodů Východočeského poháru.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: