10 Čvn 2017

Uspořádali jsme Dny orientace v přírodě

Posted by Kamil

Ve středu 7. června v odpoledních hodinách jsme v rámci celoměstské akce „Ústí nad Orlicí – Město v pohybu 2017″ uspořádali orientační běh pro veřejnost, opět s dovětkem Dne orientace v přírodě. Jako centrum jsme zvolili prostor u rybníčku ve Wolkerově údolí, běhalo se po loukách i v okolních lesících (mnohdy značně hustých a bažinatých), běžci zavítali i do městské zástavby či mezi garáže. Bylo to tedy poměrně pestré. Orientační běh si vyzkoušelo více než devět desítek zájemců, kteří startovali ve třech kategoriích (HDR – rodiče s dětmi, začátečníci, elita). Zúčastnili se jak místní, tak zástupci okolních oddílů (Žamberk, Rychnov n. K., Kostelec n. O., Česká Třebová). Panovalo příjemné počasí, na úvod sice pár kapek spadlo, ale poté se vyjasnilo. Na běhání přímo ideální!

V elitní kategorii startovalo 46 závodníků a závodnic, ve výsledkové listině se objevila řada zajímavých jmen, konkurence byla tedy více než kvalitní. Vítězství si z Ústí odvážel Jan Fátor, druhý byl Jakub Lesák a třetí místo obsadil Jiří Mrázek. Výsledky jsou k nahlédnutí zde (.pdf) a ke stažení zde (.xlsx).

Děkujeme všem za hojnou účast, městu Ústí nad Orlicí za ceny pro dětské závodníky a věříme, že nám zachováte přízeň i v dalších ročnících.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: