16 Bře 2016

Jarní soustředění na Milovech

Posted by Kamil

V pořadí čtvrté KUO jarní soustředění proběhlo o víkendu 11.- 13. března na Milovech na Vysočině (pro připomenutí – první bylo v Deštném v O. h., druhé ve Zlatých Horách, třetí v Bludově). Perfektní zázemí jsme nelezli v penzionu Poslední míle, absolvovali jsme čtyři tréninky v náročných terénech, které byly navíc ztíženy sněhovou pokrývkou, vodotečemi naplněnými až po okraj vodou … zkrátka ideální předsezónní příprava 🙂

V pátek byl na programu noční trénink, připraveny byly tři varianty tratí. První, nejnáročnější, měřila 4,4 km a byla určena zejména pro ty, kteří mají jisté ambice na letošním nočním šampionátu v Doksech. Trať nejrychleji zvládl Lukáš, který o dvě sekundy (!!) porazil Matyáše, oba tak potvrdili výsadní postavení v pomyslném nočním klubovém žebříčku. Zbylé dvě tratě (2,1 km a 1,3 km) sloužily pro ty, pro které to byla první zkušenost s orientací pomocí svitu čelovek. Do cíle se vrátili všichni, některým se to dokonce i líbilo a plánují další noční pobíhání 🙂 Večer následoval rozbor tratí včetně nezbytné fotodokumentace nočního tréninku.

Sobotní dopoledne patřilo lehce upraveným mapám, kde byly redukovány určité barvy. Opět bylo připraveno několik variant tratí, k nejrychlejším patřili Terka, Lucka a překvapivě poněkud nevyzpytatelný Johan. Odpoledne byla na programu krátká trať, tu opanoval Matyáš (dopolední trénink vynechal) a Lucka. Večer pak opět rozbor obou tratí a také výtah z pravidel orientačního běhu.

V neděli nás čekaly tzv. mikroštafety, tedy farstované úseky tříčlenných týmů. Ty byly pečlivě rozděleny, nebyla však nouze o překvapivé zvraty. Nejrychlejší trojicí se nakonec poměrně suverénně stala ta s označením Brnošt, jmenovitě Milan – Lucka – Markéta. Po štafetách následoval oběd, vyhlášení výsledků a odjezd ke svým domovům. Tak snad vysočinské tréninkové jednotky zúročíme v nadcházející náročné o-sezóně!

KUO na soustředění? A na Milovech? A co tam jako dělali? No přece běhali! Zjisti víc na: http://www.kobusti.cz/jarni-soustredeni-na-milovech/

Zveřejnil(a) KOB Ústí nad Orlicí dne 16. březen 2016

Podělte se o svůj názor:

Komentář: