21 Bře 2016

KUO na Jarním poháru

Posted by Kamil

Tak nám konečně začala závodní sezóna! Už jsme se nemohli dočkat! Úvodním podnikem byl tradičně Jarní pohár, který se tentokrát skládal ze tří částí, my jsme se zúčastnili dvou, vynechali jsme tak sobotní štafety. O zážitky rozhodně nebyla nouze, ty z pátečního večera sepsala Lucka, nedělní pak Markéta.

Pátek 18. března (noční závod)

Je pátek 18. března a já odjíždím na svůj první závod v nočním orientačním běhu. Cestou se stavujeme v Pardubicích, kde máme rozchod, a vyzvedáváme Simču. Potom už jedeme do centra závodu na Biřičce u Hradce Králové. Už od začátku jsem lehce nervózní a moc mi nepomáhá ani fakt, že se mi rozbila buzola a teď neukazuje sever. No ale trať jsem zvládla, což pro mě znamenalo nebýt disk. Tím ale naše orientační dobrodružství zdaleka nekončí. Už cestou do Hradce Králové nám Kamil oznamuje, že mu dochází benzín. On ho ale nenabere v Hradci, kde projíždíme kolem otevřených benzínek, že prý budou mít otevřeno někde cestou. Poté, co jsme projeli kolem minimálně pěti zavřených benzínek, je nálada v autě dosti napnutá. Nakonec nám benzín skoro dojde v Kostelci, kam nám ochotný Kamilův kamarád přiváží benzín a my konečně můžeme dojet domů. Ale byla to zkušenost, ze které jsme se poučili.

A jak se nám tedy vedlo při závodě? V kategorii D18 jsem startovala já (Lucka) a Markéta, která skončila 13. a já 14. V H18 se lépe vedlo Johanovi, který se umístil na 12. místě a porazil tak Jonáše (16.). Dařilo se Matyášovi (H21A), který skončil na výborném 7. místě. Kamil byl v Téčkách čtvrtý. Kompletní výsledky jsou zde. Na závěr bych ráda napsala, že se mi i přes počáteční nervozitu NOB líbil a klidně bych si jej zase někdy zopakovala.

Pár fotek od Petra Kadeřávka.

Neděle 20. března (klasická trať)

V neděli jsme se vypravili do Michnovky na 1. kolo Východočeského poháru, které pořádal klub OK 99 Hradec Králové. Počasí nám až tolik nepřálo, byla strašná zima, ale pořád mohlo být i hůř. Alespoň že nepršelo 🙂 Jednalo se klasickou trať s hustou sítí cest, les byl vcelku dobře průběžný.

A jak se nám na závodech dařilo? Terka obsadila 7. místo a Viki 10. (D12C). Dále pak ještě běžela Lucka, která doběhla 63. (D21C), Markéta 90. (D21C) a Zdena skončila 16. v D45C. Co se týká mužského zastoupení klubu, tak běželi Honza, Jonáš, Lukáš, Milan, Kamil a Viktor. Honza přiběhl na 25. místě (H14C), Jonáš 84. (H21C), Lukáš 32. (H21B), Milan 34. (H21B), Kamil 18. (H35C) a Viktor 16. (H45C). Výsledky k nahlédnutí zde. Závod se nakonec celkem vydařil. Příště už nás snad pojede víc a určitě budou KUO barvy vidět i na stupních vítězů 🙂

Podělte se o svůj názor:

Komentář: