22 Úno 2018

9. ročník Valentýnského motání

Posted by Kamil

V sobotu 17. února se v Ústí nad Orlicí konal již devátý ročník legendárního nočního závodu Valentýnské motání. Zázemí jsme tentokrát nalezli v salónku restaurace Šnyt Nová Louže, běhalo se na sice již starší, ale stále poměrně přesné mapě Štěpnice a závodníci zavítali na místní sídliště i do centra města a přilehlých ulic.

Start byl tradičně hromadný, na závodníky čekalo 15 kontrol, které obíhali systémem 5 – 4 – 3 – 2 – 1. Nejprve tedy museli sebrat libovolných pět kontrol, poté povinný návrat do prostoru startu/cíle, občerstvit se a vyrazit na libovolné čtyři kontroly, opět se vrátit atd. Děti obíhaly pouze libovolných šest kontrol (systém 3 – 2 – 1) a lišilo se i jejich občerstvení (lahodná sušenka a vynikající jablečný mošt). Přálo nám i počasí, teplota kolem nuly, bezvětří, zkrátka ideální podmínky pro kvalitní výkony. Také o motivaci měli závodníci jaksepatří postaráno. Pro vítěze byly připraveny putovní poháry včetně šampaňského, pro tři nejlepší drobné ceny a pro všechny upomínkový diplom a nějaká ta drobnost.

A jak letošní Valentýnské motání dopadlo? V mladších dívkách zvítězila Zuzana Morávková (Rychnov n. K.), za ní doběhla místní Sára Šlesingerová. Mezi stejně starými (mladými) chlapci vyhrál ústecký Ondřej Pávek, druhý byl taktéž ústecký Tomáš Zapletal a třetí loňský vítěz, Vojtěch Moskva ze Žamberka.

V elitních dospěláckých kategoriích byla o něco vyšší konkurence. V ženské kategorii DE startovalo jedenáct závodnic, pro vítězství si doběhla Lucie Brožková (Ústí n. O.), druhá byla Dita Štěpánová z Dobrušky, třetí místo pak brala pardubická Pavla Švíglerová. Mezi muži byla konkurence ještě o fous vyšší (12 závodníků), zvítězil několikanásobný vítěz Jan Fátor (Dobruška), za ním doběhl Ondřej Paleček z Rychnova n. K., třetí byl náš Jonáš Koditek.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům i organizátorům, poblahopřát vítězům a zdůraznit jim, aby své putovní poháry pečlivě opatrovali a za rok nám je zase v pořádku vrátili. A těšíme se na příští rok, kdy se uskuteční jubilejní, již 10. ročník tohoto netradičního sportovního zápolení.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde. Bohužel chybí výsledné časy, jelikož se nám sekly stopky. Příště si na to dáme pozor.

O letošním ročníku Valentýnského motání vyšel i článek na serveru Novinky.cz.

 

Podělte se o svůj názor:

Komentář: