25 Zář 2018

Východočeský pohár v Herlíkovicích

Posted by Kamil

První letošní podzimní Východočeský pohár se konal v sobotu 22. září v Herlíkovicích za pořadatelství Spartaku Vrchlabí. Své dojmy sepsala Lucka.

Je sobota 22. září a my, jako každý jiný víkend, vyrážíme na závody. Kamil nás nabírá a vyrážíme směr sjezdovka v Herlíkovicích. Hned po příjezdu zjišťuji, že jsem jaksi podcenila oblečení. Včera sice bylo 25°C, ale dnes je o 10°C méně. A tak mi nezbývá než dvě hodiny čekat na start ve všem oblečení, co s sebou mám, a pokusit se, aby ostatní lidi nerozčilovalo moje drkotání zuby. Už mě vysedávání nebaví, a tak se rozhodnu jít už na start. Tedy ,,jít‘‘. Musím nasednout na lanovku a dvacet minut jet nahoru na kopec. Výhoda této cesty je, že jsem se mohla koukat na ostatní běžce a jeden mi už cestou nahoru našel kontrolu. Když jsem totiž uslyšela: ,,Tady je 61,‘‘ nenapadlo mě nic jiného, než se kouknout na popisy a radovat se, že aspoň jednu kontrolu najdu. Po zkontrolování času zjišťuji, že zde musím ještě 20 minut čekat. V životě jsem se ještě tak horlivě neprotahovala. Chtěla jsem si udržet aspoň nějakou tělesnou teplotu. Poté, co si myslím, že mi budou už muset asi amputovat prsty, slyším pípání svého času a lezu do koridoru. A za chvíli startuju. Cestou na mapáč se jen modlím, aby to nebylo stejné jako na Černé hoře. Moje přání se mi nesplnilo. Čeká mě trať většinou bez cest, v borůvčí do půlky lýtek, ve kterém se ne úplně dobře běhá, a hromada jam, které díky už zmíněnému borůvčí byly opravdu špatně vidět. První dvě kontroly mi trvalo, než jsem se nějak sžila s mapou, ale dále běžím už celkem dobře. Teda to si myslím až do šestky, kde vidím holku, která startovala tři minuty po mně. A už mě předbíhá a na dlouhém postupu na sedmičku mi mizí. Probojovávám se přes všechny obtížné hustníkové pasáže a náladu mi zlepšuje, že dobíhám holku přede mnou. A už jsem v cíli. Byla jsem tam déle, než jsem si myslela, ale já si to v tom lese chtěla užít. Závod se mi líbil, protože ne každý víkend si máte možnost seběhnout sjezdovku.

Více se dařilo v pánské kategorii, kde se na druhém místě o pouhé čtyři vteřiny za prvním umístil Jonáš (H18C), Kamil byl v H35C pátý.  Holkám (Terka a Viki) se dařilo taky, ale ve výsledkové listině tak vysoko nebyly. Kompletní výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: