19 Říj 2015

Češovské valy

Posted by Kamil

Následující řádky jsou dílem Lucky, která poprvé startovala v céčkové kategorii (D14C), což v článku vůbec nezmínila. Umístění nebudu prozrazovat, kdo bude chtít, tak si jej najde. Jenom ještě prozraďme, že jsme závodili v prostoru bývalého keltského opevnění, které patří k nejmohutnějším v celé republice (valy dosahují výšky 13 metrů a šířky až 55 metrů).

V sobotu 17. října se skupinka KUO běžců rozhodla jet na 13. kolo Východočeského poháru, které pořádal oddíl z Jičína v obci Češov. Sraz byl jako vždy u Louže, ale na můj vkus až příliš brzy (6:45; pozn. předsedy klubu). Po postavení klubového stanu se někteří vydali směr start, ovšem pro další následovalo dlouhé čekání, než mohli konečně vyběhnout. Počasí nám přálo, byla sice zima, ale aspoň nepršelo. A jak se nám za takových podmínek dařilo?
Na krásném 3. místě skončil náš nový člen, Honza Kroutil (H14D), pro kterého to byly jedny z prvních závodů. Honzo, velká gratulace! Slušné druhé místo obsadil Johan (H16C), který ale běhá už delší dobu, takže se není čemu divit (ale je; pozn. předsedy klubu). Těsně pod bednou skončil Kamil (H35C), který přestoupil do veteránské kategorie (a je mu tam dobře; pozn. předsedy klubu). Ostatním závodníkům daly Češovské valy zabrat trochu více. Snad se jim příští týden v Podkrkonoší poběží lépe. Kompletní výsledky jsou zde.