29 Říj 2019

Říjnové závody Východočeského poháru

Posted by Kamil

Říjen je již tradičně vyhrazen převážně závodům Východočeského poháru, ty letošní se konaly v oblasti Podkrkonoší, čekaly nás tedy náročné terény s kamenitou podložkou a fyzicky i orientačně náročné tratě.

a) 16. kolo (12. 10.; Pecka)

Centrum závodu bylo na louce pod hradem Pecka, za krásného teplého slunečného počasí se běžela krátká trať. Nejvíce se dařilo Lucce, jež zvítězila v kategorii D18C. Posbírali jsme dvě třetí místa – Sára (D14D), Terka (D16C). Dařilo se i Johance (7. místo v D12D) a Viki (9. místo v D14C). Výsledky jsou zde.

Tento závod byl součástí klubového soustředění, od pátku do neděle jsme pobývali v rekreačním areálu u Pecky, závod jsme tedy měli doslova na dosah ruky. V pátek jsme soustředění zahájili krátkým nočním tréninkem, v sobotu dopoledne jsme závodili na výše zmíněném závodě, odpoledne nás čekaly okruhy a v neděli dopoledne závěrečné štafety.

b) 17. kolo (19. 10.; Radvanice)

Za krásného babího léta nás čekala náročná zkrácená klasika – kopcovitý podhorský terén s těžkou podložkou, občasný výskyt kamenů a místy těžko průchodný porost, občas doprovázený prořezy po předchozí těžbě dřeva. Nejvíce se dařilo Johance, která zvítězila v kategorii D12D, Lucka byla druhá v D18C, čtvrtá pak Sára (D14D) a Kamil (H35C), Zdena obsadila osmé místo v D55C. Výsledková listina je zde.

c) 18. kolo (26. 10.; Vyhnánov – Nesytá)

Předposlední závod letošního Východočeského poháru se uskutečnil v okolí autokempu Nesytá ve Vyhnánově. Přes devět set závodníků čekala poctivá klasická trať se zvlněným terénem, hustou sítí cest a vegetačními detaily, na řadě míst byly kameny a skalky. Na medailové příčky dosáhli Lucka (2. místo v D18C), Sára (3. místo v D14D) a Kamil (3. místo v H35C). Nezklamala ani po delší době startující Iva (4. místo v D21D), devátá místa braly Viki (D14C), Terka (D16C) a Květa (D45C). Výsledky jsou tady.