26 Led 2020

Lednové závody (Běh na Andrlák, ZHL)

Posted by Kamil

V sobotu 4. ledna se na „domácí ústecké půdě“ běžel tradiční závod v běhu do vrchu na Andrlův chlum. Letošního 47. ročníku se zúčastnilo 95 běžců v jedenácti kategoriích. Počasí tentokrát docela vyšlo, po sněhu nebylo ani památky, pouze místy byly lehce rozbahněné části. A jak si na trati o délce 2,5 km s převýšením 209 metrů vedli zástupci našeho klubu? Moc jich letos bohužel nestartovalo… V kategorii juniorek a dorostenek obsadila čtvrté místo Terka (čas 15:16), v hlavní ženské kategorii doběhla na prvním místě Anežka, sice měla za soupeřku pouze jednu závodnici, ale to nemohla ovlivnit, její čas v cíli zněl 14:54. Zastoupení jsme měli v kategorii žáků, s nástrahami trati statečně bojoval Marian, obsadil páté místo s časem 19:42. V kategorii muži B poprvé startující Kamil doběhl na čtvrtém místě (12:59). Kompletní výsledková listina je zde. A ještě reportáž včetně několika fotografií na stránkách Města Ústí nad Orlicí.

V neděli 12. ledna jsme se vydali do Pardubic, kde se konalo třetí kolo Zimní hradubické ligy (ZHL). Jednalo o klasický městský sprint, běhalo se na mapě nazvané Židov v okolí ZŠ Spořilov. Zastoupení jsme měli v několika kategoriích a vedli jsme si takto. V kategorii DE (2,6 km; 20 kontrol) podala výborný výkon Lucka, která obsadila v silné konkurenci pěkné čtvrté místo. Ve stejné kategorii skončila na 17. místě Květa, Anežka doběhla na 31. místě. V kategorii HK (1,9 km; 12 kontrol) startoval Tomáš a obsadil deváté místo. V kategorii HE s 3,8 km a 26 kontrolami startovali hned tři naši závodníci a vedli si takto: 13. Kamil, 44. Tomáš a 53. Michal. Celkové výsledky jsou zde.

Další závod ZHL (čtvrté kolo) pokračoval v neděli 26. ledna v Hradci Králové, kde se konal delší sprint s volným pořadím kontrol. Běhalo se v městské zástavbě, parcích i lesících. Moc pěkné to bylo. V kategorii DE obsadil 15. místo Květa, ostatní naši závodníci startovali v pánské elitě HE. Kamil doběhl na 9. místě, Tomáš byl 15. a Michal 34. Kompletní výsledková listina zde.