1 Bře 2020

11. ročník Valentýnského motání

Posted by Kamil

V sobotu 22. února se v Ústí nad Orlicí konal již jedenáctý ročník nočního závodu Valentýnské motání. Po loňském jubilejním ročníku, který jsme uspořádali v okolí Andrlova chlumu, tedy pro tento závod netradičním lesním prostředí, jsme opět zavítali do klasického prostředí městské zástavby. Zázemí jsme nalezli v osvědčeném salónku restaurace Poprad. Letošní ročník přilákal pěkných 42 účastníků, jistě k tomu přispělo i příjemné, téměř jarní počasí, po mrazech a sněhu nebylo ani památky.

Start byl tradičně hromadný, na závodníky čekalo 15 kontrol, které obíhali systémem 5 – 4 – 3 – 2 – 1. Nejprve tedy museli sebrat libovolných pět kontrol, poté povinný návrat do prostoru startu/cíle, občerstvit se a vyrazit na libovolné čtyři kontroly, opět se vrátit atd. Děti obíhaly pouze libovolných šest kontrol (systém 3 – 2 – 1) a lišilo se i jejich občerstvení (sušenky a vynikající džusy). Pro vítěze byly připraveny putovní poháry včetně šampaňského, pro tři nejlepší drobné ceny a pro všechny upomínkový diplom a nějaká ta drobnost.

A jak letošní Valentýnské motání dopadlo? V kategorii DME zvítězila Jana Zapletalová a obhájila tak loňské prvenství. Za ní skončilo duo Nela Šlesingerová s Terezou Čermákovou, které vytvořily silný tandem, ale na vítězství to nestačilo. V kategorii HME, ve které, stejně jako v kategorii DME, startovali čtyři závodníci, zvítězil Vojtěch Moskva, druhý doběhl Marian Pokorný a o třetí místo se podělila sourozenecká dvojice Jan a Filip Skubiovi. V elitních dospěláckých kategoriích byla o něco vyšší konkurence. V ženské kategorii DE startovalo patnáct závodnic, pro vítězství si doběhla Anežka Pokorná, druhá byla Agáta Moskvová a třetí Zuzana Morávková. Mezi muži byla konkurence ještě o fous vyšší (19 závodníků), vyhrál několikanásobný vítěz Ján Fátor, druhý byl Jan Moravec a třetí Roman Moskva.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům i organizátorům, poblahopřát vítězům a zdůraznit jim, aby své putovní poháry pečlivě opatrovali a za rok nám je zase v pořádku vrátili. A těšíme se na příští rok, kdy se uskuteční již 12. ročník Valentýnského motání.

Reportáž z letošního ročníku si můžete přečíst i na webu novinky.cz, kde je i několik fotografií.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: