9 Lis 2020

Skončila sezóna 2020

Posted by Kamil

Druhou listopadovou neděli měla podle původního plánu skončit letošní orienťácká sezóna. Leč ze známých důvodů tomu bylo jinak. Jarní část sezóny byla zrušena kompletně celá, nestihli jsme tedy ani uspořádat plánovaný lesní sprint v biatlonovém areálu v Letohradě. Jediné, co jsme stihli uspořádat, bylo jarní soustředění v Moravském Karlově, které se konalo těsně před covidovým uzavřením všech sportovních soutěží. Na konci května a v červnu mohly alespoň proběhnout tréninkové závody v rámci Orlické ligy (Čermná n. O., Andrlův chlum – pořádali jsme, Jahodov a Mistrovice).

Přes léto se situace poněkud stabilizovala a mohli se konat tradiční vícedenní závody, byť v notně omezeném módu. Barvy našeho klubu tak byly k vidění na závodech na Vysočině, u Plzně nebo u Opavy.

V září se pravidelné soutěže rozběhly dle lehce redukovaného plánu, ale dlouho to bohužel nevydrželo. Ve Východočeské oblasti proběhlo pouze sedm závodů z plánovaných dvanácti, z ostatních závodů jsme měli trojí zastoupení na Veteraniádě ČR na krátké trati v Křížánkách a několikrát na závodech Hanácké oblasti či na Vysočině. Nedokončila se ani Orlická liga, v září jsme se stihli proběhnout u Rychnova n. K., Kostelce n. O. a naposledy opět na Andrlově chlumu.

Přejme si, aby sezóna příští proběhla v rámci možností v normálním režimu, a my se opět mohli těšit na proběhnutí mezi oranžovobílými lampióny.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: