26 Dub 2017

Sprint v Ústí n. O., krátká trať v Mistrovicích

Posted by Kamil

V sobotu 22. dubna odpoledne proběhlo v Ústí nad Orlicí s centrem na hřišti ZŠ Bratří Čapků 7. kolo Východočeského poháru a zároveň mistrovství Východočeské oblasti ve sprintu. Startovalo skoro 700 závodníků, nakonec vyšlo i počasí, byla sice docela zima, ale nepršelo a při závěrečném vyhlášení vítězů vykouklo i sluníčko. Běželo se v areálu místní nemocnice, ve Wolkerově údolí i drobné městské zeleni, ve vilové zástavbě i mezi panelovými domy sídliště Štěpnice. V elitních kategoriích se sešla velmi dobrá konkurence. Mezi ženami byla nejrychlejší Petra Hančová (OK Lokomotiva Pardubice), v mužích vyhrál český reprezentatnt Vojtěch Král (Severka Šumperk). I náš pořadatelský klub měl ve startovním poli jednu závodnici. V kategorii D18C obsadila pěkné třetí místo Katarzyna Ciesiółka, polská závodnice startující v barvách KUO. Díky tomu si vybojovala právo startu na MČR ve sprintu, které se bude konat 7. května v Brně. Gratulujeme! Kompletní výsledky jsou zde.

Všechny ostatní informace o závodu lze najít na stránkách závodu.

Rádi bychom poděkovali všem závodníkům, kteří se našeho závodu zúčastnili, věříme, že odjížděli spokojeni. Také bych chtěl poděkovat všem pořadatelům (bylo jich téměř 60), kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách i samotném průběhu závodu.

Pár řádků včetně několika fotografií se objevilo i na webu města Ústí nad Orlicí.

 

Odpolednímu sprintu v Ústí předcházel dopolední oblastní závod (6. kolo VčP) v Mistrovicích (pořádal Sokol Žamberk). Jednalo se o závod na krátké trati, běželo se na zbrusu nové mapě Jablonský les. Bohužel moc nevyšlo počasí, byla zima, foukal nepříjemný vítr a většinu času pršelo. Z našeho klubu se zúčastnila pouze hrstka závodníků. A jak si vedli? V D18C zvítězila Katarzyna, Terka byla v D14C 16., Lucka v D16C 9. a Zdena v D45C 15. Mezi pány byl Jonáš v H16C 18., Milan v H21C 47., Kamil v H35C si trať pouze prošel, dařilo se Viktorovi – v H45C obsadil pěkné 7. místo, David skončil v H45D 29., v Téčkách se objevil Míra a doběhl na 7. místě. Výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: