17 Dub 2017

Velikonoce ve skalách

Posted by Kamil

Stalo se již hezkou tradicí, že předvelikonoční čas (letos 14.- 16. dubna) trávíme na o-závodech. Ani tentokrát to nebylo jinak, opět jsme zamířili do okolí Doks, kde se konaly třídenní etapové závody Velikonoce ve skalách. Letos se jich zúčastnilo rekordních 1500 závodníků, z toho zhruba 500 zahraničních. Konkurence tedy byla více než kvalitní! A jak jsme si vedli? Posuďte sami.

1. den (pátek)

Odjezd v 7:30 od Louže, cestou nezbytná zastávka v cukrárně v Ostroměři a po dvanácté hodině jdeme na to! Čekala nás zkrácená trať v Nedamově a byl to takový klasický seznamovací závod. Přece jenom ve skalách moc zvyklí běhat nejsme. Zaběhli jsme všichni tak nějak průměrně, i hodnocení se pohybovalo v rozmezí stupnice 2 – 3. Po závodě jsme se přemístili do Doks, kde jsme byli ubytovaní ve stejném penziónu jako v předchozích letech. Následovala večeře v místní pizzerii a šlo se spát.

2. den (sobota)

V sobotu se centrum závodů přesunulo do obce Jestřebí na mapu Pruský kámen. Čekala nás klasická trať, terén byl o poznání náročnější, skal celkově přibylo. Zlepšené výkony předvedly ve svých kategoriích Květa se Zdenou, naopak se nedařilo Johanovi. Lukáš si v posledním seběhu poranil kotník a do závěrečné etapy již nenastoupil. Milan po závodě odjel směr domov a již se nevrátil. Odpoledne jsme opět dle tradic zavítali do dokeského biografu, dávali novou českou komedii Špunti na vodě. Poté večeře a spánek.

3. den (neděle)

Poslední etapa nás zavedla do stejných prostorů jako ta sobotní, startovalo se handicapovým startem. Nikdo svým výkonem nijak nevybočil. Celkově jsme skončili takto: Lucka (19. v D16), Markéta (13. v D18), Květa (12. v D40B), Zdena (13. v D45B), Johan (17. v H18), Lukáš (pouze dvě etapy v H20), Milan (také pouze dvě etapy v H21B), Kamil (9. v H35A), Tomáš (7. v H45B) a Viktor (19. v H50A). Kompletní výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: