13 Čvn 2015

Orlickoústecké gymnázium na celostátním finále škol

Posted by Kamil

Čtveřice KUO + jedna zástupkyně LPU. To byla sestava orlickoústeckého gymnázia na republikovém finále škol v Ostravě. O své dojmy se ochotně podělil Danek.

Po vítězném tažení na krajském kole v Pardubicích se naše gymnázium v kategorii středních škol kvalifikovalo do celostátního finále, jež se konalo 10. června v Ostravě. Trať byla namotána v Komenského sadech, jednalo se o typický „běžák“ ve velmi kvalitní konkurenci s řadou špičkových orienťáků.
Na start jsme se postavili v relativně okleštěné sestavě (Eliška měla před přijímačkami, Matyáš s Lukášem kdesi pádlovali), ale zahanbit jsme se nenechali. Nerozhodili nás silní soupeři, nelibě vonící ostravský vzduch ani teplo. Mezi děvčaty si nejlépe vedla i přes naše jízlivé vtipy Doubravka „Malá“ Jansová, dokončila na 7. místě. Ještě o jednu příčku výše se mezi chlapci umístil čerstvý maturant Dan, který tak alespoň částečně odčinil potupu z Pardubic a svým výkonem rozhodil smetánku tohoto sportu. Díky bodům Lukáše Paukerta a Martiny Vaňousové jsme nakonec obsadili solidní 6. místo. Pátým do party byl Johan, jemuž se tentokrát příliš nedařilo. Kompletní výsledky k nalezení zde.

Týmu patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy a klubu, dále pak Daně Holubářové, která své studenty do Ostravy ochotně doprovázela.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: