17 Čvn 2015

Oblastní mistrovství na klasické trati u Hořic

Posted by Kamil

V sobotu 13. června se za pořadatelství Jiskry Hořice uskutečnilo Oblastní mistrovství na klasické trati (a zároveň 8. kolo VčP). Centrem se stala Šárovcova Lhota, běhalo se na mapě Hořický chlum, tedy v prostoru zalesněného hřbetu, kde se nalézala opravdu zapeklitá zákoutí (hustníky, rýhy, hřbítky), ve kterých se nejeden (i KUO) orientační běžec ztrácel. A k tomu děsné vedro! Zkrátka náročná klasika se vším všudy!

Nebudeme vás napínat, oblastním mistrem se nikdo z klubu nestal. Největší kandidát, Matyáš (v H20C byl přihlášen pouze on), nakonec kvůli přetrvávajícím bolestem dolní končetiny nejel. Ale přesto jsme měli zastoupení na stupních vítězů. V nemistrovské kategorii D14D zvítězila Lucka, naopak její sestře Terce se závod tentokrát moc nepovedl, v D12D skončila sedmá s poměrně značnou ztrátou. Elis patřilo v D12C 16. místo. Zadařilo se v H14C Jonášovi, šestá příčka je toho důkazem, Markéta v D16C doběhla devátá. Bronzová příčka těsně unikla Ondrovi (H12D), Honza doběhl v H12C na solidním patnáctém místě. Sára (D10N) si sobotu zpestřila návštěvou jičínské nemocnice, když si při doběhu na sběrku poranila nohu a musela vyhledat lékařskou pomoc. Ošetření bylo rychlé a bezbolestné, spravilo to několik stehů a Sára tak bude mít na závod vzpomínku v podobě asi dvanácticentimetrové jizvy ve tvaru písmene V. Velké poděkování patří hořickým pořadatelům za včasnou a ochotnou pomoc!

Mezi dorostenci se blýskl šestým místem Johan (H16C), Lukáš byl v H18C sice čtvrtý, ale ztráta na nejlepší byla o něco výraznější. Ve veteránských kategoriích to žádná sláva nebyla, naši zástupci (Kamil, Tomáš, Pavel, Květa) podali spíše průměrné výkony a tak o nich raději pomlčme. Kompletní výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: