10 Dub 2019

Oblastní dvojzávod v Dřevěnicích a Hořicích

Posted by Kamil

V sobotu 6. dubna byly na programu hned dva závody Východočeského poháru.

Dopoledne se v Dřevěnicích u Jičína konal závod na krátké trati, který připravili pořadatelé ze Sportcentra Jičín. Běželo se na mapě Špica, terén byl zvlněný s četnými terénními tvary, ale běhalo se i po loukách či zarostlých sadech. Mezi více než tisícovkou závodníků se objevilo i 16 našich zástupců. A kdo si vedl nejlépe? Na čtvrtém místě skončila Sára (D14D) i Terka (D16C), Markéta si doběhla pro páté místo v D21D, Lucka byla sedmá v D18C a sedmý byl i Kamil v H35C. Výsledky všech kategorií jsou zde.

Odpoledne jsme se přesunuli do Hořic, kde místní Jiskra připravila Oblastní mistrovství ve sprintu. Centrum bylo na fotbalovém stadiónu, běželo se na mapě Gothard a terén byl mírně kopcovitý, běhalo se v městských parcích a sadech, sochařském parku i městské zástavbě. Celkově se jednalo o velice pěkný a rychlý sprint. Dařilo se nám o poznání více než v dopoledním závodě, několik našich závodníků skončilo na stupních vítězů. Povedený závod zaběhla Terka, která skončila v kategorii D16C na druhém místě, což ji opravňuje startovat na MČR ve sprintu. Na druhém místě skončila i Markéta (D20C), Kamil (H35C) a Tomáš (H50C). Dařilo se také Lucce – 5. místo v D18C a Sáře – 6. místo v D14D. Výsledky jsou k nahlédnutí tady.