2 Dub 2019

Začala jarní část sezóny

Posted by Kamil

Několikaměsíční orienťácká pauza konečně skončila. Sice jsme ji vyplnili závody Zimní hradubické ligy i klubovým soustředěním v Bělči nad Orlicí, ale co si budeme povídat, klasické závody nám prostě chyběly.

Sezóna byla odstartována již tradičním Jarním pohárem (22.- 24. 3.), který se i letos skládal ze tří různých závodů. Páteční noční závod jsme vynechali, sobotních štafet se zúčastnily pouze holky Brožkovy. Více již prozradí Terka. V klubových barvách KUO jsme neběžely proto, že nesložíme štafetu, a tak s Luckou hostujeme v LPU. Ke Stříbrnému rybníku u Hradce Králové jsme musely dojet vlakem a MHD. V béčkové štafetě jsem běžela druhý úsek. I když s výkonem jsem úplně spokojená nebyla – v závěrečném pytlíku se mi běželo opravdu špatně a mapovým chybám jsem se v průběhu trati taky nevyhnula, přesto jsem naši štafetu vytáhla na jedenácté místo a následná Béďova pochvala mě zahřála u srdíčka. Štafeta ve složení Štěpánka Shánělová – Áďa Bártová – Lucka doběhla na 23. místě. Lucka s výkonem spokojená nebyla. Mapově šla sice přesně, běžecky se jí ale nevedlo. Naše štafeta, Johanka Vodičková – já – Barča Pušová doběhla na 14. místě. Výsledky jsou zde.

Nedělní část Jarního poháru (klasická trať) byla zařazena do Východočeského poháru žactva a veteránů. Běželo se opět v lesích u Stříbrného rybníka v Hradci Králové, na závodníky tedy čekal typický rovinatý terén s množstvím vegetačních detailů a spoustou komunikací a vodotečí. Za hezkého jarního počasí startovalo více než 1500 závodníků. Z naší třináctičlenné výpravy se dařilo Tomášovi, jenž obsadil třetí místo v kategorii H12D. Do první desítky se vklínili i Sára (9. místo v D14D) s Kamilem (7. místo v H35C). Ostatním se dařilo o poznání méně. Výsledky jsou tady.

O týden později, v sobotu 30. března, se v nedalekém Byzhradci konalo 2. kolo Východočeského poháru. Na programu byla opět klasická trať, terén byl rovinatý, velmi rychlý. A jak se vedlo našim závodníkům? Znovu se dařilo Tomášovi, který tentokrát zvítězil v kategorii H12D! Druhé místo obsadila Lucka v D18C, čtvrtá doběhla Terka (D16C) a Sára (D14D). V dámské kategorii D21D skončila na sedmém místě Markéta, hned za ní Hanka. Deváté místo obsadil Kamil v H35C. Kompletní výsledková listina je zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: