4 Čvc 2016

MČR na krátké trati v Novohradských horách

Posted by Kamil

O víkendu 25. – 26. června proběhl v Hojné Vodě v Novohradských horách vrchol jarní části o-sezóny – Mistrovství a veteraniáda ČR na krátké trati. Pořadatelství se chopila SK Praga, běhalo se v náročných horských terénech, kde byla spousta kamenů, skalek a také nepříjemného podrostu. KUO výprava nakonec čítala pouze dvě jména, Kamila s Matyášem, Lukáš se bohužel v týdnu zranil, paradoxně právě při orientačním běhu v rámci školního sportovního kurzu. Škoda… Vyrazili jsme již v pátek odpoledne, ubytování našli na internátě ve Velešíně.

V sobotu bylo na programu semifinále. Bohužel ani jeden z nás, byť těsně, nepostoupil do finále A. Uteklo nám to o jedno místo. Výsledky jsou zde. Náladu jsme si spravili podvečerním výletem do Českého Krumlova, sice jsme promokli, ale zato viděli všechny krásy tohoto nádherného jihočeského města. V neděli se podstatně ochladilo, ale lepší výkony nám to nepřineslo. Matyáš nakonec v H20 obsadil celkové 21. místo, což jistě není špatné, ale možná čekal o fous lepší výsledek. Kamil podal ve finále B prachbídný výkon, chyboval hned na první kontrole a bral v celkovém pořadí 27. místo. Kompletní výsledky jsou zde.

Žádná sláva to tedy v Novohradských horách nebyla, ale hlavně že jsme se zúčastnili 🙂 Nyní nás čekají dva měsíce prázdnin, ale někteří z nás je vyplní vícedenními závody. Hezké léto všem!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: