23 Kvě 2017

Javornická trojkombinace

Posted by Kamil

O víkendu 20.- 21. května se v javornickém výběžku na česko-polském pomezí konala tradiční jarní trojkombinace, tedy hned tři závody (jeden sprint + dvoje štafety) ve dvou dnech. Vše za pořadatelství klubu Magnus Orienteering.

Nejprve nás čekal v sobotu dopoledne sprint počítaný do Žebříčku A. Konal se v Javorníku, tratě byly velice zajímavé a pestré, běželo se v centru města a přilehlých ulicích a nejrůznějších areálech, v zámeckém parku, někdo zavítal i před zámecké brány. Z našich závodníků se již tradičně nejvíce dařilo Kamilovi, jenž potvrdil přízvisko „sprintový mág“ a doběhl si pro pěkné druhé místo v H35. V dorosteneckých a juniorských kategoriích se sešla výborná konkurence, se kterou se naši mladí běžci mohli poměřit a vedli si takto: Lucka (26. v D16A), Markéta (40. v D18A), Jonáš (48. v H16A), Johan (28. v H18A) a Lukáš (24. v H20A). Výsledky jsou zde. Poté jsme se přesunuli do vesničky Travná, kde jsme poobědvali a zároveň rozebrali sprintový závod a následně se přemístili do Bílé Vody, kde nás čekal závod Českého poháru štafet. Běželo se v prostorech, kde se přesně před rokem konalo Mistrovství Evropy, mohli jsme se těšit na velice kopcovitý terén se strmými svahy a hlubokými údolími, na skalky i nepříjemné hustníky. Sestavili jsme celkem dvě KUO štafety (Jonáš hostoval v choceňské štafetě H18), tedy D18 a MIX. U holek rozbíhala Lucka, předávala Markétě a finišovala Iva Boková (zapůjčená ze Žamberka). Ta bohužel orazila nesprávnou kontrolu a štafeta tak byla diskvalifikována. V MIXech jsme zvítězili, což není nic ke chlubení, ale zmínit by se to mělo… Zasloužila se o to trojice Johan, Lukáš a Kamil. Výsledky jsou zde. Pak už jsme se přesunuli do Jeseníku, kde jsme povečeřeli v místní pizzerii a odebrali se na internát k zaslouženému spánku.

V neděli bylo centrum stejné jako v sobotním závodě, terén byl víceméně identický. Trochu jsme obměnili složení obou štafet, u holek rozbíhala Markéta, druhý úsek Ivča a finišovala Lucka. Stačilo to na celkové 26. místo. MIXy rozbíhal Kamil, předával Johanovi a třetí úsek běžel Lukáš. No a bylo z toho opět prvenství. Výsledky nedělních štafet zde. Domů jsme tak nakonec odjížděli spokojeni!