17 Kvě 2017

Áčka na Paprsku, Béčka na Ještědu

Posted by Kamil

Druhý květnový víkend (13.- 14.) se konaly hned dva velké tuzemské dvoudenní závody, na obojích jsme měli své zastoupení.

Chata Paprsek nad Starým Městem pod Sněžníkem (za pořadatelství Severky Šumperk) se stala dějištěm závodů Žebříčku A. Co zde závodníky v sobotní klasické a nedělní krátké trati čekalo? Typický horský terén v nadmořské výšce 750 – 1100 m, běželo se převážně jehličnatým lesem s četnými hustníkovými partiemi, dále všudypřítomným borůvčím, kličkovalo se mezi kupkami, skalkami, kamennými poli a dalšími prapodivnými útvary. V sobotu startovalo pět našich zástupců. Viki běžela v kategorii D12C a skončila zhruba uprostřed výsledkové listiny (14. místo), příliš se nedařilo Zdeně (15. v D50B), ani Lukášovi (25. v H20A). Solidně si naopak počínal Viktor v H50B, doběhl na 10. místě. V H45C srdnatě bojoval David, byla z toho 14. příčka. V neděli byla Zdena 16., Lukáš 23. a Viktor 8. Výsledky – sobota, neděle.

Druhá, o něco početnější, KUO skupina zajížděla do Křižan u Liberce, kde se konaly úvodní závody Žebříčku B – Čechy. Sobotní klasiku i nedělní krátkou trať pořádala Slavia Liberec orienteering, běhalo se na úbočí Ještědu v prostoru, který dosud nebyl pro orientační běh použit. Klasika byla jaksepatří náročná a dokonale tak prověřila fyzické síly všech aktérů (startovalo jich více než 1400). Nikomu z nás se závod příliš nepovedl a hodnocení od předsedy se pohybovalo od trojky směrem dolů (včetně jeho samotného, nutno dodat). Naše umístění: Terka (30. v D14B), Lucka (27. v D16B), Markéta (21. v D18B), Květa (49. v D40B), Jonáš (25. v H16B), Kamil (13. v H35B) a Tomáš (26. v H45B). Důkazy zde. Přespali jsme v Liberci na internátě zahradnické školy, dali si vydatnou večeři a doufali, že nedělní krátká trať bude přece jenom z naší strany o něco povedenější…

A tak se i stalo. Spousta skal, kamenných polí, dosti podmáčený a zarostlý terén – to byly hlavní atributy nedělního závodu. Terka se zlepšila o pět míst (doběhla 25.), Lucka i Markéta obsadily ve svých kategoriích slušné 12. příčky a obě tak mohly být spokojené. Snad Květa si trochu pohoršila, doběhla na 58. místě. Nevedlo se ani Jonášovi, byl až ve čtvrté desítce výsledkové listiny, ani Tomášovi, ten byl dokonce na rozhraní čtvrté a páté desítky. Šestým místem se s ještědskými hvozdy rozloučil Kamil a odjížděl tak s úsměvem na rtech. Výsledky jsou zde.

Subscribe to Comments

One Response to “Áčka na Paprsku, Béčka na Ještědu”

  1. Jménem SRKáčů ještě jednou děkujeme za pronájem stanu! 😀

     

    Ondřej Paleček (Palda, SRK)

Podělte se o svůj názor:

Komentář: