14 Říj 2018

Říjnové závody VčP, sprint v Mladé Boleslavi

Posted by Kamil

Říjen je měsíc tradičně bohatý na závody Východočeského poháru, na kterých jsme samozřejmě jako klub nemohli chybět. Lesní disciplíny jsme si navíc zpestřili oblastním sprintovým závodem v Mladé Boleslavi.

V sobotu 6. října jsme zajížděli do podkrkonošské obce Vidonice, kde se za pořadatelství SK Studenec konalo 14. kolo Východočeského poháru. Jednalo se o krátkou trať, běhalo se na mapě Holubí vrch, kterou si někteří vybavovali z letošního MČR v nočním OB. Čekal nás tedy mírně zvlněný terén, dobře průběžný se středně hustou sítí komunikací, místy byly kameny a pozůstatky po těžební činnosti. Z patnácti KUO závodníků se nejvíce dařilo Tomášovi (2. v H12D), Terce (3. v D14C) a Lucce (3. v D18C). Za zmínku jistě stojí i čtvrté místo Michala v H18C či páté místo Sáry v D14D. Výsledky všech kategorií jsou zde.

Hned druhý den, v neděli 7. října, si pětice Brožkovi + Kamil udělala výlet do Mladé Boleslavi, kde se konal oblastní žebříček (společný pro Ještědskou, Středočeskou a Pražskou oblast). Jednalo se o městský sprint, který se konal jako doprovodná akce závěrečné série Světového poháru. Běželo se v městské zástavbě i parku, startovalo přes 1200 závodníků. Nejvíce se dařilo Lucce a Kamilovi, kteří shodně zvítězili ve svých kategoriích, D18, respektive H35. Terka byla devátá (D14), stejně jako Tomáš (H45), Květa obsadila 18. příčku (D40). Výsledky jsou tady.

15. kolo Východočeského poháru se konalo v blízkém rekreačním areálu Brumbárově v sobotu 13. října, pořadatelé z Vamberka a Kostelce n. O. připravili závod na klasické trati. Bylo krásné podzimní počasí, běhalo se ve velice rovinatém, porostově pestrém terénu s velice hustou sítí komunikací. Ve výsledkové listině se objevilo dvacet KUO závodníků. Velice dobrou podzimní formu potvrdila Terka, jež zvítězila v kategorii D14C (Viki byla sedmá). A pozadu nazůstala ani její sestra Lucka, která taktéž zvítězila (D18C). Dařilo se i našim nejmladším závodnicím – Johanka skončila na druhém místě v D10N a Julča třetí v D12D. Tomáš byl v H12D čtvrtý. Z dalších výsledků je třeba zmínit třetí místo Jonáše v H18C (Michal byl pátý), druhé místo Kamila (H35C), osmá místa Zdeny (D45C) a Tomáše (H45C) či deváté místo Honzy v H16C. Kompletní výsledky jsou zde.