29 Říj 2018

Oblasťáky na Andrláku a v Prochodech

Posted by Kamil

Uspořádali jsme závod Východočeského poháru na Andrlově chlumu. V sobotu 20. října se tu za účasti 839 závodníků konalo 16. kolo, centrem bylo parkoviště před chatou Hvězda, na závodníky čekala zkrácená klasika, mapu připravil Tomáš Leštínský, tratě postavil Viktor Mutinský, hlavním rozhodčím byl Tomáš Brožek. Nakonec vyšlo i počasí, bylo sice chladno a mlha, ale nepršelo. Mezi ženami byla nejrychlejší Marta Fenclová (OK Lokomotiva Pardubice), v mužích vyhrál Tomáš Novotný (OK 99 Hradec Králové). Kompletní výsledky jsou zde. Veškeré informace jsou dostupné na webu závodu, určitě stojí za to zhlédnout pěkné fotografie včetně krátkého videa na stránkách Města Ústí nad Orlicí, případně reportáž na OIK.TV.

Rádi bychom poděkovali všem závodníkům, kteří se našeho závodu zúčastnili, věříme, že odjížděli spokojeni. Také bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách i samotném průběhu závodu.

O týden později, v sobotu 27. října, pořádal další závod Východočeského poháru (17. kolo) sousední klub KOB Choceň. V Prochodech uspořádal krátkou trať, běželo se na mapě Svatba, tratě vedly mírně zvlněným terénem s hustou sítí cest. Závodu tentokrát nepřálo počasí, pršelo a byla docela velká zima. Přesto se závodu zúčastnil téměř na chlup stejný počet závodníků jako na Andrlově chlumu. Nejvíce se opět dařilo Terce, která skončila druhá v kategorii D14C a potvrdila výbornou podzimní formu. V D18C byla Lucka šestá a Markéta sedmá. Čtvrté místo vybojoval Tomáš v H12D, sedmý byl Kamil v H35C. Ostatním se dařilo o něco méně, ale všichni závod dokončili a snad byli i spokojeni. Výsledková listina je zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: