5 Čvn 2018

Sprint a štefety v Novém Hrádku

Posted by Kamil

V sobotu 2. června se v Novém Hrádku u Náchoda konaly hned dva závody východočeských oblastních soutěží, oba za pořadatelství KOB Dobruška.

Dopoledne byl na programu sprint (10. kolo VčP), běželo se v kopcovaté městské zástavbě, ale závodníci zavítali i do ovocných sadů a zahrádkářských kolonií. Bylo velké horko, v kombinaci s převýšením to bylo dosti náročné. Ale byl to moc hezký sprint. Z našich závodníků potvrdila slušnou formu Terka, doběhla třetí v D14C. Druhý doběhl Tomáš v H12D, na čtvrtých místech ve svých kategoriích se umístili Lucka (D18C) s Kamilem (H35C), šestá byla Sára v D14D. Kompletní výsledková listina je zde.

Odpoledne se na stejném místě konalo oblastní mistrovství štafet. Prostor závodu byl velice pestrý – ze začátku louky, poté různorodý les s náročnými strmými svahy, v závěru městská zástavba. Startovalolo přes 150 štafet. Mezi nimi i čtyři s označením KUO. Štafeta D18 běžela ve složení Lucka, Markéta a choceňská Štěpánka Shánělová, zejména díky Štěpánce nakonec obsadila 4. místo. V elitní ženské kategorii D21 startovala trojice Anežka, Zdena a Míša, v lese si holky trochu pobyly a obsadily 6. místo. 15. místo v mužské kategorii H21 obsadilo trio Honza Rusin (host z Broumova), Lukáš a Michal. A konečně štafeta nejmladších veteránů H105 doběhla na 4. místě, běžela ve složení Kamil, Viktor a Michal Zapletal. Štafety běžela i Terka, za družstvo Východočeské oblasti v kategorii D14, její štafeta doběhla pátá. Výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: