11 Srp 2014

Reportáž z Grand Prix Silesia 2014

Posted by Kamil

Dalšími vícedenními závody byla tradiční Silesia, která přilákala do zajímavých terénů v okolí Vidnavy necelých devět stovek závodníků ze všech koutů světa. Z toho ústeckoorlického žel jen tři nadšence. Reportáž do pár vět shrnul Lukáš Paukert. 

Na přelomu července a srpna se konají již tradiční (tentokrát čtyřdenní pětietapové) závody Grand Prix Silesia. Matyáš svoji účast nakonec z neznámého důvodů odřekl, a proto se do náročných terénů v okolí Vidnavy nakonec vydala pouze trojice nejlepších: Viktor, Zdena a já.

Možná by bylo ale lepší psát o výborné vídeňské roštěné než o našich výsledcích. Z ní se totiž stala pro Viktora se Zdenou hlavní útěcha po dvou nepovedených etapách. Nutno ale zdůraznit, že právě tyto dvě etapy jsem na rozdíl od nich zaběhl výborně a měl jsem našlápnuto k pěknému umístění. Po třetí a čtvrté etapě, které jsem však úplně zkazil, se moje naděje rozplynuly jako dým a večer jsem se raději vydal s duem Mutinských zapít Zdenčin disk z lesního sprintu a Viktorovy průměrně zaběhlé etapy. Poslední den jsme si to v lese spíše užívali. Viktor se o jedno místo celkově posunul a já se naopak o něco propadl. Výprava tedy nakonec moc úspěšná nebyla, posuďte sami. Zdena byla v D45A disk, Viktor v H45A sedmý a já v H16A čtnáctý. Ale alespoň jsem si přivezl na památku pěkné tričko. Kompletní výsledky zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: