5 Čvn 2014

Oblastní mistrovství na klasické trati

Posted by Kamil

Poslední květnový den se v Lužanech u Jičína konalo Oblastní mistrovství na klasické trati (současně i 8. kolo VčP) a na závodníky čekaly fyzicky náročné tratě s množstvím nejrůznějších terénních detailů. Zkrátka klasická trať se vším všudy! Tedy jen naše výkony mohly být o kapánek lepší!

Pěkné druhé místo obsadila Viki v D10C, i když ztráta na vítězku byla značná. Elis si tentokrát vyzkoušela náročnější kategorii D12C. První čtyři kontroly zvládla na výbornou, pak však následoval delší postup a ten byl nad její síly, proto se doklopýtala do cíle s výsledkem disk. Přesto chce Elis příště znovu startovat v této céčkové kategorii! Markéta (D14D) si došla na stupně vítězů pro třetí místo a domů si odvážela i krásný koláč ozdobený velkou trojkou. Pro třetí místo si dokráčela také Zdena (D50C) a nechybělo mnoho a mohla se pyšnit titulem Oblastní mistryně. Ale alespoň má motivaci do dalších let! V HDR soutěžila i naše nejmenší závodnice, Johanka, moc se jí to líbilo a v cíli měla ještě elán na skotačení a pobíhání po louce. Její doprovod, tatínek Marek, už moc neskotačil ani nepobíhal.

Mezi chlapci a muži se nejvíce zadařilo Jonášovi (H14C) – 6. místo patří k jeho nejlepším výsledkům v této věkové kategorii. Naopak v H16C se oběma našim zástupcům nedařilo – Lukáš obsadil 16. a Johan 18. místo. V H18C skončil Matyáš na 5. místě, což není špatné a navíc titul Oblastního mistra (byť z krátké trati) již letos vlastní. Pro připomenutí – bylo to v Hanácké oblasti. Bárt doběhl kousek za ním, na 7. pozici. Kamil v H21C ještě vstřebával dozvuky náročného pořadatelství českotřebovského závodu, fyzicky to bylo slabší – průměrné 13. místo. Podobně na tom byl i Pavel (H35D), skončil 14., David pak dvě místa za ním. Solidní čtvrté místo vybojoval Viktor (H45C), ztráta na stupně vítězů však byla poměrně značná. Kompletní výsledky jsou zde.

V jarní části sezóny nás čekají pouze dva závody, ten první proběhne 14. června v Českých Petrovicích a věříme, že barvy KUO budou opět vidět!

 

Podělte se o svůj názor:

Komentář: