18 Led 2015

Danek opanoval Vinice kros

Posted by Kamil

Dalším závodem Zimní hradubické ligy (ZHL) byl Vinice kros. V neděli 18. ledna jej uspořádala Lokomotiva Pardubice v parku na Vinici, kde byl vyfáborkován okruh o délce 1,15 km (s převýšením 42 m po parkových cestách i terénem), který musel být kvůli neschůdnosti strmé pěšinky o 100 m zkrácen. Přesně v 10 hodin byl závod odstartován hromadným startem za účasti 55 běžců.

V elitní mužské kategorii HE (7 okruhů) zvítězil Danek, jeho výsledný čas zněl 35:15. Danek se do vedení dostal hned po startu, postupně svůj náskok navyšoval, ke konci mu však trochu docházely síly a o prvenství musel nakonec bojovat v cílovém finiši s pardubickým Petrem Zvěřinou (rozdíl činil 4 sekundy). Takže, Danku, velká gratulace! V téže kategorii startoval i Kamil, obsadil osmé místo (čas 38:45) a byl vcelku spokojen. Radost měl jistě i Jonáš, který startoval v kategorii H (4 okruhy), doběhl devátý (26:39) a o tři příčky porazil Milana (27:59). Krosu se zúčastnili i dva Milanovi kamarádi – Jarda s Ondrou, kteří taktéž závodili v barvách KUO. Jarda startoval v HE (12. místo), u Ondry to bylo kapánek složitější. Nahlášen byl v kategorii H, ale v průběhu závodu vše přehodnotil, absolvoval dva okuhy a ve výsledcích je tudíž zapsán v kategorii HK (krásné 2. místo). Důvodem bylo naprosto nevyhovující obutí (běžecké boty zapomněl doma), trať po nočním dešti byla pro jeho hladké podrážky příliš kluzká. Kompletní výsledky jsou zde.

Dankovo vítězství se odrazilo v průběžném pořadí ZHL, po pěti kolech mu patří dělené 10. místo (zatím posbíral 20 bodů), z dalších KUO závodníků je Kamil 37., ostatní nebodovali.