28 Úno 2016

Brutus kros v Hradci Králové

Posted by Kamil

V neděli 28. února pokračovala dalším závodem Zimní hradubická liga – tentokrát lesním krosem v hradecké okrajové části Roudnička. Brutus kros se vyznačuje poměrně náročným okruhem o délce 2,2 km, který závodníci absolvují několikrát dle vybrané kategorie. Terén byl dosti blátivý, na několika místech probíhala lesní těžba a také značení červenými fáborky nebylo zrovna ideální. Mnoho závodníků tedy nezvykle bloudilo (rozuměj v případě značeného lesního krosu, s mapou pochopitelně ano).

Celková účast byla spíše nižší, z klubu nás dorazilo šest. Květa, která startovala v dámské elitě (3 okruhy), doběhla na třetím místě. Stejně tak si počínala i Terka, která si okruh proběhla jednou. A do třetice bronz bral i Jonáš (čtvrtý byl Tomáš), a to ve slušně obsazené kategorii H, kde startovalo dvanáct závodníků, kteří museli zdolat 3 okruhy. Přesto je třeba jej drobně pokárat, i přes několikeré upozornění si zapomněl čip a musel poprosit Petra Klimpla, který mu jej naštěstí ochotně zapůjčil. V kategorii D (2 okruhy) běžela Lucka, v cíli jí patřilo páté místo. V elitní mužské kategorii (4 okruhy) startoval Kamil, bohužel v půlce úvodního okruhu špatně došlápl a po absolvování dvou kol závod raději vzdal. Kompletní výsledky jsou zde.

V průběžném pořadí ZHL se výrazně směrem vzhůru posunula Květa, které patří prozatímní 15. místo (26. Kamil, 36. Jonáš, 72. Matyáš, 78. Tomáš, 79. Lucka, 116. Terka).