22 Pro 2014

Zlatonedělní městské závody

Posted by Kamil

Posledními závody, které završily letošní OB sezónu, byly dva městské závody, kterých se zúčastnila desítka našich členů. Dojmy sepsal Danek.

Ani před příchodem Ježíška nezahálíme a během Zlaté neděle, tedy 21. prosince, jsme se vydali rovnou na dvojici závodů. Dopolední program trojici ve složení Kamil, Dan a Lukáš vyplnil další díl Zimní hradubické ligy, a to Vánoční sprint mezi paneláky v Hradci Králové (místní část Třebeš). Trio se po příjemném obědě ve Futuru přesunulo za velkou částí KUO do Potštejna, kde se konal již 17. ročník Zlatonedělního sprintu.
Dopoledne si hradečtí pořadatelé pro Kamila v elitní kategorii HE připravili trať dlouhou 3,2 km doplněnou o 28 kontrol, v níž nakonec dopadl podobně jako loni a v silné konkurenci 64 startujících obsadil velice slušné 18. místo. V nižší kategorii H (2,6 km; 23 kontrol) se zadařilo ještě o něco víc. Dan zazářil, když se mu poprvé v životě podařilo absolvovat závod bez jediného zaváhání, a s převahou téměř minuty a půl zvítězil! Ani Lukáš se nenechal zahanbit, když mu pouze o pár vteřin utekly stupně vítězů, ale i s krásnou 6. příčkou byl spokojený. Navíc mu fandila i babička, která mu na cestu přibalila tašku s jídlem. Kompletní výsledky jsou zde.
V Potštejně závodila většina našich členů mezi mužskou elitou, kde poměřilo své síly dohromady 53 závodníků. S tamními uličkami si nejlépe porozuměl Kamil, jenž se v cíli mohl chlubit 20. místem. Po dvou nešťastných chybách, roztrženými kalhoty a odřenými koleny doběhl do cíle smutný Dan na 27. pozici. Na 30. místě skončil Lukáš, 39. byl Tomáš, Pavel s Markem se pak seřadili za sebe na 50., respektive 51. příčce. Luďa mezi „háčkaři“ skončil sedmnáctý. Radost nám ovšem odpoledne dělali jiní. V dětské kategorii DH10 totiž obsadila nádhernou stříbrnou pozici naše malá naděje Johanka (běžela s maminkou Janou), 19. místo pak obsadila v kategorii D její sestra Elen. Výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: