20 Dub 2016

Z Žampachu do Doks a zase zpět

Posted by Kamil

Sobota 16. dubna byla z pohledu klubu dnem velice náročným. Nejprve dopolední až odpolední pořádání 5. kola Východočeského poháru na Žampachu, poté večerní noční šampionát v Doksech. Ale pojďme pěkně postupně.

Náš závod na Žampachu navštívilo přes 800 závodníků a odjížděli odtud snad spokojeni. My jsme pro to udělali maximum, opravdu 🙂 Jménem celého pořadatelského týmu bych chtěl poděkovat všem závodníkům, že k nám vážili cestu, pořadatelskému týmu za bezchybně odvedenou práci, zaměstancům Domova pod hradem za poskytnutí zázemí a zajištění veškerého občerstvení, místním dobrovolným hasičům za pomoc při parkování…a takto bych mohl ještě chvíli pokračovat. Takže díky všem a budeme se těšit zase někdy příště! Stránky závodu jsou zde.

Kolem půl páté odpolední vyrazila pětice Kamil, Milan, Matyáš, Johan a Jonáš směr Doksy, kde se konalo MČR v nočním orientačním běhu. Když už jsme letos absolvovali několik nočních závodů a tréninků, tak by byla škoda je nezúročit na samotném vrcholu noční o-sezóny. Cestu auty jsme zvládli bez problémů, v centru závodu jsme vztyčili klubový tunel, zkontrolovali dosvit čelovek a šli na to! Tedy nejprve jsme museli použít kyvadlovou dopravu na start, ale pak už to bylo jenom na nás.

A kdo předvedl nejlepší výsledek? Jednoznačně Matyáš, který v mistrovské kategorii H20, kde startovalo 27 závodníků, obsadil vynikající čtvrté místo! A nechybělo mnoho (11 sekund) a mohli jsme se radovat z medaile. Trať dlouhou 9,4 km zvládl za 62:04, docela dlouho se pohyboval na průběžné druhé příčce, po jedné pokažené kontrole se trochu propadl, ale závěr závodu se mu již opět vydařil. Velká gratulace a jen tak dál, Matyáši! 🙂

Ostatní žádný velký úspěch nezaznamenali, ale to se ostatně snad ani nečekalo…. Jonáš (44. v H16), Johan (38. v H18), Milan (57. v H21) a Kamil byl v nejmladší veteránské kategorii H35 sedmý. Kompletní výsledky jsou zde.

Takže sečteno, podtrženo. Skoro 24 hodin na nohách, lehce vyčerpávající pořádání závodu, skoro pětihodinová cesta autem do Doks a zpět, noční pobíhání v okolí Bezdězu zakončené nejvýraznějším úspěchem v krátké klubové historii. Co víc si přát?

Podělte se o svůj názor:

Komentář: