5 Říj 2017

Východočeský pohár v Krkonoších

Posted by Kamil

Podzimní část Východočeského poháru konečně začala! To jsme si mohli říct v sobotu 30. září, kdy se na Benecku (pořádal Spartak Vrchlabí) konalo letošní 11. kolo. Běžela se krátká trať v horském krkonošském terénu, kde byl velmi těžký terén se spoustou klacků i hustého borůvčí. Dojmy z celého dne sepsala Lucka.

Začala nám podzimní část Východočeského poháru a my vyrážíme na závody. Jelikož s námi nejede Johan, tak si myslím, že snad poprvé za celou moji orienťáckou kariéru odjedeme včas. Markéta ale netuší, že s námi Johan nejede, a jelikož je naučená chodit na sraz o 10 minut později, musíme čekat nakonec na ni. Na místě závodu v Krkonoších je hezky, ale zima a trochu fouká. Asi hodinu před startem zjišťuji, že jsem si doma zapomněla čip, buzolu i popisník. Ale co. Popisník nahradí izolepa a ostatní si musím půjčit. Jdu na start. Už na startu pozoruji, jak jsem se odnaučila pracovat se svojí pomalou a starou buzolou. Jsem ráda, že mi aspoň ukáže sever. Při cestě na jedničku zjišťuju, že to bude asi podobné jako minulý rok na Žalým, kde jsme běhali v borůvčí po kolena a hledali v něm malou jámu. Naštěstí při postupu na třetí kontrolu dobíhám soupeřku, která startovala přede mnou, a poté ještě dvě další holky, se kterými se hned lépe běží. S jednou z nich nakonec dobíhám celý závod, který nakonec velice rychle utekl.

Nejvíce se dařilo Markétě, která skončila třetí (D18C). Dále se dobře umístila Viki (D12C), která obsadila velice pěkné čtvrté místo. Myslím, že se mi tento závod také povedl, obsadila jsem slušné páté místo (D16C). Ostatní již dělali více chyb, ale všichni se z lesa nakonec vymotali a za týden můžeme jet znovu. Kompletní výsledková listina je zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: