19 Čvn 2014

Vítězství Markéty, Matyáše a Milana v Českých Petrovicích

Posted by Kamil

V sobotu 14. června pokračoval Východočeský pohár již svým 9. kolem. Pořádal jej Sokol Žamberk v Českých Petrovicích s centrem na Kašparově chatě na Adamu. A nebylo to nic jednoduchého. Zajímavé tratě byly postaveny v náročném podhorském terénu se spoustou rozmanitých hustníků, vodotečí, mokřin, bažin a dalších záludností. Do toho se ještě přidaly občasné přeháňky, závodníci zkrátka nedostali nic zadarmo. Což je jenom dobře!

KUO mise do česko-polského pohraničí byla vcelku úspěšná. Tak předně – zapracovali jsme na našich ranních odjezdech. Již poněkolikáté za sebou se stalo, že nikdo nezaspal (Bárt tentokrát nejel) a z Ústí jsme tak odjížděli včas. Dělba práce v centru závodu je již dotažena téměř k dokonalosti – zatímco já prezentuji a obhlížím shromaždiště, všichni ostatní staví stan. A když k tomu připočteme i slušné výsledky, vychází nám z toho příjemný sobotní sportovní zážitek. Hned třikrát jsme měli zastoupení na stupni nejvyšším. A to zásluhou Markéty (D14D), Matyáše (H18C) a Milana (prestižní kategorie P). Markéta by již měla přemýšlet o posunu do céčkové kategorie, Matyáš by měl své výkony a výsledky poněkud stabilizovat. A Milan? Ten by se měl především vyhýbat práci se dřevem, aby si nezpůsobil další sečná zranění. Ale velká pochvala pro celé trio M! Životní výsledek předvedl Pavel (H35D), jenž prokázal, že v náročných terénech, kde rozhoduje především práce s mapou a buzolou, to zkrátka a dobře umí, a po zásluze si doběhl pro třetí místo. Za zmínku jistě stojí i páté místo Zdeny (D45C).

Ostatní již zkratkovitě. Viki (7. v D10C), Terka (9. v D10N), Elis (17. v D12C), Květa (19. v D35D), Ondra (7. v H12D), Jonáš (10. v H14C), Lukáš (7. v H16C), Johan (13. v H16C), Kamil (21. v H21C), Tomáš (7. v H35D), Viktor (7. v H45C) a Johanka statečně bojovala v kategorii HDR. Kompletní výsledky jsou zde.

Další kolo nás čeká v sobotu 28. června, kdy zavítáme do lesů v okolí Červeného Kostelce.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: