11 Čvc 2016

Veteran cup (Kostelec nad Orlicí)

Posted by Kamil

Prázdniny nám začaly a tím odstartovaly sérii letních vícedenních závodů. Těmi prvními byl tradiční Veteran cup, který pořadatelé z Vamberka umístili do okolí Kostelce nad Orlicí. Své dojmy z jednotlivých dnů sepsala tři děvčata – Terka, Lucka a Viki.

Pátek 1. 7. (sprint; Kostelec n. O.) – Terka

V pátek se část klubu vydala do Kostelce nad Orlicí na Veteran cup. V pátek byl sprint. Start byl ve čtyři hodiny a já vybíhala mezi prvníma. Když jsem přebíhala koleje cestou na osmou kontrolu, udělalo se mi špatně, myslela jsem, že se pozvracím. Zbývaly mi tři kontroly a běželo se mi tak ztěžka. Nakonec jsem byla druhá. Den jsme zakončili v restauraci, kde jsem si dala pizzu. A jak jsme skončili? Viki v kategorii D12 doběhla první, já hned za ní na druhém místě. Lucka skončila na 5. místě v kategorii D16. David na 7. místě v H45, Milan na 6. místě v kategorii H21B a Kamil byl první v H35 (nebyl vyhlášen).

Sobota 2. 7. (klasická trať; Kostelecká Lhota) – Lucka

V sobotu na nás čekala klasická trať v lese u Kostelecké Lhoty. Na trať jdu jako poslední z našeho klubu, což mi nevadí, alespoň se můžu plně připravit na běh. Terén je mírně zvlněný a vyskytuje se zde mnoho cest. Už na startu se rozhoduju, že všechno budu obíhat a do hustníků se nebudu pouštět. Můj plán se mi podaří, sice jsem naběhala něco na víc, ale pořád jsem věděla, kde jsem (to se stává jen málokdy). I když jsem se neztratila a i celkem slušně běžela, část mých soupeřek mě porazila. Nakonec jsem v kategorii D16 skončila na 3. místě. Terka se umístila na 3. místě a Viki na 5. v kategorii D12. Kamil obsadil 7. místo (H35), se kterým byl silně nespokojen. Milan si doběhl pro 5. místo (H21B) a David pro 9. (H45). Všichni jsme hodně unavení a zítra nás čeká ještě jedna etapa. Musíme ze sebe vydolovat poslední zbytky sil a předvést co nejlepší výkon.

Neděle 3. 7. (zkrácená klasika; Kostelecká Lhota) – Viki

Byla neděle 3. července a náš klub se rozhodl, že překoná poslední závod Veteran cupu. Všichni jsme se začali chystat na svůj poslední závod, ve kterém můžeme dohnat časové ztráty. Tak teď jen zkontrolovat jestli máme čip, buzolu a popisník se správnýmy popisy, vhodné oblečení a může se jít na to. A shrnutí za nedělní závod? Všichni dopadli dost dobře.

Sečteno, podtrženo, za ty všechny tři dny to dopadlo takto. Na sedmém místě v kategorii H45 doběhl David (myslím, že se svým výsledkem spokojen nebyl), v kategorii H35 na čtvrtém místě skončil Kamil, Milan skončil v kategorii H21B na pátém místě, Lucka v kategorii D16 skončila na pěkném třetím místě a nakonec Viki v kategorii D12 dopadla třetí a Terka čtvrtá. Kompletní výsledky Veteran cupu jsou zde. Celý víkend byl tak dobrý jako ty borůvky, které byly všude u cesty z cíle.

Mutinští se zúčastnili paralelních vícedenních závodů – Ceny střední Moravy, které se konaly v okolí Boskovic. Jednalo se o čtyřdenní závody a vedli si takto. Zdena skončila pátá v D45B a Viktor devátý v H45B. Výsledky tady. Oba byli spokojení a závody si užili, což je moc dobře!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: