22 Pro 2012

Vánoční sprint v Hradci Králové

Posted by Kamil

Orientační běžci nezahálejí ani před vánočními svátky, důkazem budiž tradiční Vánoční sprint, jenž se konal 22. prosince v hradecké místní části Třebeš. Tratě vedly po loukách v okolí starých meandrů Labe, mezi paneláky zdejšího sídliště, závěr po zarostlé louce se zbytky stavební činnosti. Teplota kolem nuly a sníh žádný, tedy ideální podmínky pro pěkné proběhnutí.

Ústecký klub zastupovali pouze Kamil s Lukášem Paukertem, ostatní raději zůstali v teple svých domovů. Kamil startoval v elitní kategorii HE a zaběhl povedený závod – v konkurenci 75 závodníků obsadil 23. místo s časem 16:15. Lukáš běžel v kategorii H a skončil na 16. místě (výsledný čas 18:38), zde byla konkurence ještě o jednoho běžce větší.

Odměnou pro oba běžce byl vynikající oběd u Lukášovy babičky (čočková polévka, řízek s rajčatovým salátem).