9 Lis 2017

Poslední závod Východočeského poháru

Posted by Kamil

Východočeský pohár za rok 2017 je u konce! Rozloučili jsme se s ním v sobotu 4. listopadu, kdy se konalo závěrečné 16. kolo. Postřehy shrnula Markéta.

Je 4. listopadu. Sobota. Zřejmě teď většina lidí sedí doma, dívá se na televizi, odpočívá a nabírá síly po náročném týdnu. Avšak my mezi tyto jedince rozhodně nepatříme. Skupinka orientačních běžců z Ústí nad Orlicí se vydává na poslední závod letošního oblastního žebříčku. Přesněji tedy, jeli jsme směr Biřička, kde na nás čekala krátká trať, kterou pro nás přichystal orientační klub Slavia Hradec Králové.

Těsně před polednem jsem vyrazila na start a už jsem se těšila, až doběhnu do cíle, protože mi byla strašná zima. Startuji. Zpočátku jsem se bála, že se hned na začátku ztratím, protože v podobných lesích je to u mě již tradice. Ale naštěstí vše probíhá zcela bez problémů. Kontroly nacházím až překvapivě rychle a přesně. Zbývají mi poslední dvě, z toho jedna sběrka. Běžím po zdejší cestě a najednou se mi začnou vracet hrozné vzpomínky z nočního závodu, který jsme zde asi před rokem běžely s Luckou, poněvadž poznávám odbočku, kde jsme také zabloudily. Jsem v cíli. Sláva. Nečekala jsem, že to půjde tak lehce. Musím uznat, že jsem si to dokonce i užila. Přiznám se však, že jsem dost ráda, že se jednalo o poslední závod v letošní o-sezóně, přece jen teď každý víkend bylo pořád něco a těším se, že si teď budeme moct aspoň trochu odpočinout, abychom mohli zazářit zase na jaře.

Co se týká našich výsledků, tak se dařilo Michalovi (H18C), bral druhé místo, a také Ondrovi Pávkovi (H14D), který doběhl třetí. Kompletní výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: