24 Říj 2016

Oblastní závody + rodinné štafety

Posted by Kamil

Mohlo by se zdát, že s koncem října bude nejrůznějších běžeckých závodů pomalu ubývat, ale opak je pravdou. Předposlední říjnový víkend byly naše barvy vidět hned na čtyřech různých závodech v širokém okolí. 

Sobota 22. října (VčP v Babí u Trutnova, Liga Vysočiny na Milovech)

Nejpočetnější KUO výprava se vydala na 16. (předposlední) kolo Východočeského poháru do Babí u Trutnova. Dojmy sepsala Lucka.

Na sraz v 7:00 se dnes dostavili všichni včas! Vyjíždíme a obloha se začíná pomalu rozjasňovat, ale u Babí je mlha hustá tak, že by se dala krájet. Obávám se, že kontroly neuvidím, ani kdybych stála hned před nimi. Na shromaždišti je zima, ale pořadatelé to vyřešili sudy s ohněm, čímž nám zpříjemnili ráno. Les je pěkný, i když fyzicky náročný a všichni jsme po doběhu unaveni. Závod se mi ovšem líbil a už nyní se těším na další. A jak jsme si vedli? Myslím si, že se mi to dnes povedlo, obsadila jsem 6. místo (D16C) a hlavně porazila Markétu, ta byla až 13. Vydařený závod předvedla i Květa, která si doběhla pro 6. místo v kategorii D35D. Jonáš (H16C) se také umístil na 6. příčce. V H18C porazil Lukáš (7.) Johana (11). V H21C obsadil Matyáš průměrné 17. místo, Kamil v H35C velice pěkné 2. místo a Tomáš v H45C solidní 11. místo. V žákovských kategoriích se tentokrát příliš nedařilo Terce (17. v D12C), nezklamali oba kluci v H14C, Honza K. byl 14., Honza R. pak obsadil 19. místo. V H14D byl Dáda šestý. Kompletní výsledky jsou zde.

V Milovech na Vysočině se konalo další kolo Ligy Vysočina, měli jsme zde dvojí zastoupení. Zdena bojovala v kategorii D45 a skončila na 9. místě, Viktor byl v H45 šestý. Výsledky tady.

Neděle 23. října (Rodinné štafety v Bělči n. O., kros na Žampachu)

V neděli proběhl již 24. ročník Rodinných štafet (neoficiální MČR rodinných týmů), konal se v Bělči n. O. za pořadatelství několika LPU nadšenců. V okolí Bělče jsou rovinaté terény, na závodníky čekalo i nějaké to překvapení – pro všechny tři úseky závěrečný paměťák a pro třetí úseky vložený lesní mikrosprint, kde kontroly byly navíc bez tradičních lampiónů. Za klub jsme dali dohromady jednu rodinnou (Brožkovi) a jednu mixovou štafetu. Brožkovi běželi ve složení Lucka – Terka – Tomáš a v kategorii Open obsadili 40. místo. V mixech jsme museli udělat několik nucených změn, největší eso – Matyáš, ochořel a tak jsme museli sehnat náhradníka a pozměnit pořadí. Rozbíhal Lukáš, druhý úsek běžel Jirka Švadlena (CHC) a finišoval Kamil. Nakonec z toho bylo třetí místo, takže spokojenost. Výsledky jsou zde.

A poslední víkendovou akcí, na které jsme měli zastoupení, byl 2. ročník Krosu okolo Žampachu a přes Kozince. Na trati o délce 11 km startoval Danek a počínal si velice dobře, v elitní kategorii Muži A (20 – 39 let) obsadil výborné čtvrté místo, trať absolvoval za 45:07. V kategorii Ženy B doběhla na čtvrtém místě Květa (čas 59:48). Výsledková listina je zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: