14 Dub 2013

Oblastní mistrovství na krátké trati a ve sprintu

Posted by Kamil

V sobotu 13. dubna jsme zajížděli do Broumova, kde místní klub Ulita-HOBRA Orienteering pořádal Oblastní mistrovství na krátké trati (dopoledne) i ve sprintu (odpoledne). Oba závody byly zároveň zařazeny do Východočeského poháru. Pořadatelé připravili velice hezké zázemí na zahradě místního DDM, kde závodníci nalezli vše potřebné a měli veškerý komfort. Počasí bylo vskutku aprílové, svítilo sluníčko, spadlo pár kapek i slušná průtrž.

Dopolední krátká trať se běžela na mapě Dvorský les, jednalo se o malý lesní prostor s výrazně strmou strání, na řadě míst se ještě vyskytoval sníh. A jak jsme dopadli?

V H12D byl Dáda diskvalifikován, kdy orazil nesprávnou kontrolu. V H14C byl Johan devátý, v H16C Lukáš desátý, v H18C Matyáš sedmý, Bárt osmý a Lukáš byl diskvalifikován. V dospělých a veteránských kategoriích skončil v H21C Kamil jedenáctý, v H35D Pavel devátý, v H45C Viktor osmý a v D45C Zdena sedmá. Sečteno a podtrženo. Žádný vyložený propadák se rozhodně nekonal, na druhou stranu nikdo vyloženě nezazářil. Výsledky zde.

Přestávku mezi oběma závody jsme vyplnili důkladným rozborem dopolední krátké trati, prohlídkou centra města i hodnotným obědem v místní restauraci. Nevím, co by nám sdělil výživový poradce, kdyby viděl naše menu (smažené sýry či řízky s hranolkami s tatarkou a kečupem) konzumované krátce před odpoledním sprintem. Pravdou však je, že jsme podali mnohem lepší výkony než při dopoledním závodě.

Start sprintu byl naplánován na 14:30, běželo se v historickém centru města, po klášterní zahradě i městské zástavbě. Tratě se velice líbily. Hladký průběh závodu však narušila špatně umístěná kontrola, a tak hlavní rozhodčí následně zrušil ty kategorie, které onu kontrolu měly. Nebyly tak uděleny medaile v pěti mistrovských kategoriích (měl by se konat náhradní závod). Což se nejvíce dotklo Lukáše v H16C, kterému se závod povedl a bral by pravděpodobně medaili. Tu by zřejmě měl i Kamil (H21C), jenž sprinty docela umí, ale i on si bude muset počkat. Zrušena byla i kategorie D45C, kde závodila Zdena.

Cenný kov jsme však nakonec měli zásluhou Dády, který zvítězil v H12D. Velká gratulace! Pro příště však doporučujeme zvolit lepší běžeckou obuv i oblečení. Ono pobíhat v teplém jarním počasí v silné zimní bundě s kapucí a obuvi, hodících se spíše do sibiřských mrazů, není úplně ideální. Lítý boj se strhnul v H18C. Na pěkném pátém místě doběhl Matyáš, necelou minutu za ním doběhli ve zcela totožném čase Bárt s Lukášem. Dařilo se i Johanovi, v H14C skončil pátý. V H35D si pro třinácté místo doběhl Pavel, v H45C byl Viktor osmý. Sprintové výsledky zde.

Celkově se jednalo o velice příjemný den, jenž byl okořeněn dvěma hezkými závody.

Subscribe to Comments

3 komentáře to “Oblastní mistrovství na krátké trati a ve sprintu”

 1. měl jsem jít taky ne ten oběd s vámi …

   

  Viktor

 2. Ano, udělal jsi velkou chybu 🙂

   

  Kamil Koblížek

 3. mě štve to zrušení kategorie 🙁

   

  Lukáš

Podělte se o svůj názor:

Komentář: