14 Dub 2014

Oblastní mistrovství na krátké trati a ve sprintu

Posted by Kamil

Sobota 12. dubna byla vyhrazena hned dvojímu oblastnímu mistrovství, nejprve dopolední krátké trati a následně odpolednímu sprintu. Počasí bylo přímo ideální a hlavně – na obou závodech byly barvy KUO vidět!

Krátká trať proběhla za pořadatelství Lokomotivy Pardubice v Horním Jelení a závodilo se v převážně rovinatém terénu. Posbírali jsme hned dvě třetí místa, sice v nemistrovských déčkových kategoriích, ale na tom zase až tak nesejde. Elis (D12D) předvedla povedený výkon, ale nejvíce překvapil Honza. Startoval v kategorii H12D a nutno dodat, že se jednalo o jeho úplně první oficiální závod. A hned bronzová medaile! Sice v cíli odložil mapu do neznáme igelitky (neznaje ještě naši zkratku KUO), ale jinak mu nelze nic vytknout. V téže kategorii startoval i Ondra a doběhl pátý. V žákovských kategoriích doběhl Jonáš 15. (H14C) a Viki 8. (D10C). Z našich slavných dorostenců se závod nejlépe vydařil Lukášovi (H16C), skončil na 8. místě, Johan byl 15. Spokojený byl i Bárt (H18C), asi i proto, že porazil svého věčného souputníka, Matyáše (10. resp. 14. místo). V H21C se blýskl 8. místem Kamil, Milan pak skončil 20. Zaujal i Míra svým 6. místem v H21D. Ve veteránech se zaskvěl Viktor – 3. místo v H45C se počítá! Zdena byla jen o jednu příčku níže, tedy pěkné 4. místo v D45C. Mutinští, dobrá práce! Zbývá již jen kategorie H35D, v ní obsadil Pavel 19. a David 25. místo. Zastoupení jsme měli i v HDR, s nástrahami trati se potýkali Dan i malá Johanka. Výsledky jsou zde.

Po skončení krátké trati jsme se sbalili a vyrazili do Chocně, kde se odpoledne konal sprint v centru města. Ale nejprve jsme se dostatečně nasytili v místní restauraci (palačinky byly znamenité) a pak, hurá, do ulic a parčíků! Opět se zaskvěl nováček Honza. Moc se s tím nepáral a suverénně zvítězil! Na první závody to není špatné – první a třetí místo je slibný začátek! Gratulace! Životní výkon podal i Kamil, ten taktéž zvítězil a jen díky své skromnosti to nebude více rozebírat. Ale radost měl velikou! Tu měly i Viki s Elis, obě ve svých kategoriích doběhly druhé! Třetí pak byl ještě Ondra! Solidně si počínal Johan (7.), Lukáš (9.), Bárt pak opět předčil Matyáše, dařilo se i Mírovi (tentokrát startoval v H21C a byl šestý). Závod se naopak moc nepovedl Milanovi, byl až na 25. místě. Oproti dopoledni se zlepšil i Jonáš (11.), v H35D překvapil Marek osmým místem a nechal tak za sebou i Davida s Pavlem. Mírný propad zaznamenali Mutinští – Viktor byl 10. a Zdena 6., holt se cítí jistěji v lesích. V HDR pak se svým dědečkem startovala i Johanka. Sprintové výsledky jsou zde.

Takže to je vše. Gratulace všem vítězům a velké poděkování pro oba pořadatelské oddíly za velice pěkné závody!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: