2 Kvě 2019

Oblasťáky na Andrlově chlumu a v Mostku

Posted by Kamil

Uspořádali jsme závod Východočeského poháru na Andrlově chlumu. V sobotu 27. dubna se tu za účasti 820 závodníků konalo Oblastní mistrovství na krátké trati (a zároveň 6. kolo), centrem bylo opět parkoviště před chatou Hvězda, na závodníky čekala revidovaná mapa Vicenova studánka z dílny Tomáše Leštínského, tratě postavil Viktor Mutinský, hlavním rozhodčím byl Tomáš Brožek. Nakonec vyšlo i počasí, bylo sice poměrně chladno, ale nepršelo. V elitních kategoriích byli nejrychlejší Martina Hepnerová (OK Slavia Hradec Králové) a Martin Roudný (OK Lokomotiva Pardubice). Kompletní výsledková listina je zde. Veškeré informace jsou dostupné na webové stránce závodu, hezké fotografie jsou ke zhlédnutí na stránkách města Ústí nad Orlicí.

Rádi bychom poděkovali všem závodníkům, kteří se našeho závodu zúčastnili, věříme, že odjížděli spokojeni. Také bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách i samotném průběhu závodu.

Hned ve středu 1. května pokračovaly závody Východočeského poháru 7. kolem, které proběhlo za pořadatelství SK Studenec v Mostku. Krátké shrnutí zaznamenala jedna z našich přímých aktérek, Lucka. 

Je tu další sobota (autorka si neuvědomila, že se tentokrát běželo ve středu – poznámka předsedy klubu), a to znamená, že se jede na závody. Brzký budíček mě nerozhodí a už jedeme opět směr Hořice, konkrétně k Mostku. Počasí je lepší, než jsem očekávala a já se už těším do lesa. Po nekonečném skoro dvouhodinovém čekání na start, jdu konečně na to. Vybíhám a už cestou na mapový start si říkám: „Hlavně pomalu, hlavně pomalu.“ V posledních závodech se mi totiž stávalo, že jsem ze začátku přepálila tempo a ke konci už doslova umírala a vůbec mi to nemyslelo. V lese se oproti tomu z velikonočního soustředění běží nádherně, nikde žádné kameny, rovný podklad, takže se nemusím bát o nohy. Kontroly mizí jedna za druhou. Když v tom v popisech uvidím, co mě čeká za další kontrolu – kámen. Očekávám nějakého obra, za kterým lampion ani neuvidím, když si náhle před sebou všimnu malé hromádky, za kterou svítí oranžovobílá barva. Opravdu, ty kontroly se hledají skoro samy. Škoda, že to takto není pokaždé. Do cíle dobíhám s pocitem lehkého vysílení, ale mapové spokojenosti, protože jsem na trati neudělala žádné větší chyby. Ano, dvě soupeřky mě porazily a moje soutěživost by mi nedala, aby mi to trochu nevadilo, ale mým dnešním cílem bylo jít to čistě a já odjíždím konečně ze závodů spokojená.

A jak se v lese dařilo ostatním? Terka (D16C) po velice dobře rozběhnutém závodě, kde se ale nevyvarovala jedné chyby, skončila na 3. místě a Jonáš (H18C) obsadil čtvrtou pozici. To by z našich lepších pozic bylo pro tento oblasťák asi vše. Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: